Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Caroline af Ugglas KnatteSim    Utskriftsdatum  27 mars 2011   
  Tävlingsort  Bro    Utskriftstid  22:07   
  Arrangör  Upplands-Bro Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            20.93   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            27.44   
Elina Lejonqvist  2004  Bålsta Simklubb            31.14   
Evelin Vidlund  2003  Ösmo Simsällskap            31.70   
Andrea Ferraro  2004  Blå Bandets simklubb            43.44   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Wikell  2002  Södertörns Simsällskap            20.66   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            21.27   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            21.32   
Hanna Josefsson  2002  Ösmo Simsällskap            22.30   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            22.51   
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            24.10   
Madeleine Silfving  2002  Upplands-Bro Simsällskap            26.04   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            26.15   
Emma Angelström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            27.42   
10  Ellen Dowling  2002  Upplands-Bro Simsällskap            27.62   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            20.83   
Emil Carlsäter  2003  Södertörns Simsällskap            22.98   
Jonathan Eriksson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            17.88   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            20.58   
Attila Caglar  2002  Upplands-Bro Simsällskap            20.87   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb            21.43   
Erik Bruhn  2002  Upplands-Bro Simsällskap            21.86   
Gustav Jakobsson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            22.18   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            27.36   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            16.39   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb            18.42   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            18.53   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            19.11   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap            19.54   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            20.32   
Tove Blomqvist  2001  Norrtälje Simklubb            21.07   
Cornelia Werneman  2001  Ösmo Simsällskap            21.35   
Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb            21.56   
10  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb            22.13   
11  Jennifer Laine  2001  Upplands-Bro Simsällskap            23.02   
12  Elin Bergman  2001  Upplands-Bro Simsällskap            25.82   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            15.68   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            17.04   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            17.26   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb            17.71   
Fanny Gardell  2000  Norrtälje Simklubb            18.20   
Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            18.50   
Rebecka Viklund  2000  Norrtälje Simklubb            18.76   
Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap            18.88   
Vendela Jansson  2000  Norrtälje Simklubb            19.21   
10  Anna Elfvin  2000  Norrtälje Simklubb            19.74   
11  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            20.04   
12  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            20.20   
13  Emilie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap            20.68   
14  Cecilia Bitar  2000  Blå Bandets simklubb            22.39   
15  Linnea Eriksson  2000  Norrtälje Simklubb            23.33   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            DNS   
Laila Nijim  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            16.13   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            16.82   
Markus Charlton  2001  Ösmo Simsällskap            18.27   
Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            19.70   
Anton Broman  2001  Ösmo Simsällskap            20.09   
Adam Glaas  2001  Upplands-Bro Simsällskap            22.38   
Viktor Korpi  2001  Upplands-Bro Simsällskap            29.00   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ernesto Vidal  2000  Södertörns Simsällskap            16.46   
Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb            17.52   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            17.73   
Sascha Schymanski  2000  Upplands-Bro Simsällskap            17.81   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            17.96   
Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap            18.48   
Nikita Kharlamova  2000  Upplands-Bro Simsällskap            19.08   
Emilio Carroza  2000  Bålsta Simklubb            19.31   
Carl Jakobsson  2000  Upplands-Bro Simsällskap            19.65   
10  Rudolf Pogosian  2000  Upplands-Bro Simsällskap            20.38   
11  Rafael Issa  2000  Blå Bandets simklubb            21.91   
12  Joakim Johansson  2000  Bålsta Simklubb            24.32   
13  Mikael Issa  2000  Blå Bandets simklubb            27.50   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            32.35   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            32.98   
Hanna Hargsten  1999  Upplands-Bro Simsällskap            34.24   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            36.34   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            36.35   
Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            37.14   
Zara Holmberg  1999  Norrtälje Simklubb            37.35   
Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            39.13   
Vanja Boricic  1999  Norrtälje Simklubb            39.14   
10  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap            39.19   
11  Adriana Eyob  1999  Södertörns Simsällskap            39.34   
12  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            41.39   
13  Josefine Koppanen  1999  Södertörns Simsällskap            41.97   
14  Zandra Wahlberg  1999  Norrtälje Simklubb            42.71   
15  Cornelia Sjöblom  1999  Södertörns Simsällskap            43.55   
16  Elvira Holmgren  1999  Södertörns Simsällskap            45.37   
17  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            46.32   
18  Alba Åhlander  1999  Ösmo Simsällskap            46.45   
19  Ayan Mahamud  1999  Blå Bandets simklubb            49.65   
20  Maria Blom  1999  Södertörns Simsällskap            51.17   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb            31.72   
Emma Wettergren  1998  Norrtälje Simklubb            33.37   
Ines Sahuric  1998  Blå Bandets simklubb            35.78   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            36.32   
Johanna Li  1998  Bålsta Simklubb            37.37   
Iris Kharmalova  1998  Upplands-Bro Simsällskap            37.43   
Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap            37.67   
Astrid Fredriksson  1998  Bålsta Simklubb            39.21   
Emma Persson  1998  Norrtälje Simklubb            39.53   
10  Nattali Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap            40.22   
11  Sigrid Fredriksson  1998  Bålsta Simklubb            43.14   
12  Lwyam Fsahaye  1998  Blå Bandets simklubb            44.15   
13  Hanna Mohamed  1998  Blå Bandets simklubb            44.64   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            34.54   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            36.49   
William Wennberg-Adevik  1999  Södertörns Simsällskap            36.64   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            38.06   
David Manea  1999  Södertörns Simsällskap            39.36   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            42.15   
Markus Bitar  1999  Blå Bandets simklubb            42.37   
Filip Chamoun  1999  Blå Bandets simklubb            43.76   
Filip Rickhamn  1999  Ösmo Simsällskap            46.19   
10  Arvid Melinder  1999  Ösmo Simsällskap            56.45   
11  Zack Plantz  1999  Norrtälje Simklubb            57.23   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap            31.66   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            32.18   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb            36.07   
Jesper van Kerkvoorde  1998  Södertörns Simsällskap            38.24   
Borislav Simic  1998  Blå Bandets simklubb            39.89   
Samir Samahunov  1998  Blå Bandets simklubb            40.26   
Simon Jändel  1998  Södertörns Simsällskap            41.52   
Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            43.96   
Scifedeen Benotham  1998  Blå Bandets simklubb            46.17   
                     
 
Gren 7, 4X50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ubss Team02 Oy Lag 1  2002  Upplands-Bro Simsällskap            3:46.54   
  Mikaela Jogell  2003      57.15        57.15   
  Camilla Renström  2002      52.62        1:49.77   
  Helena Renström  2002      54.43        2:44.20   
  Selma Åström  2003      1:02.34        3:46.54   
                     
Ösmo Flickor 02-03  2002  Ösmo Simsällskap            DNS   
  Alice Hartell  2002                 
  Evelin Vidlund  2003                 
  Elsa Marsten  2002                 
  Hanna Josefsson  2002      54        DNS   
                     
                     
 
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ubss Team02 Oy  2002  Upplands-Bro Simsällskap            3:44.01   
  Gustav Jakobsson  2002      58.16        58.16   
  Marcus Randleff  2002      48.38        1:46.54   
  Attila Caglar  2002      58.59        2:45.13   
  Erik Bruhn  2002      58.88        3:44.01   
                     
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            29.91   
Evelin Vidlund  2003  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Wikell  2002  Södertörns Simsällskap            23.71   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Carlsäter  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            26.67   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            27.34   
Gustav Jakobsson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            18.66   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            22.53   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            23.06   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            24.01   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            18.82   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            18.94   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            19.82   
Rebecka Viklund  2000  Norrtälje Simklubb            21.44   
Emilie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap            21.84   
Fanny Gardell  2000  Norrtälje Simklubb            22.11   
Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            23.24   
Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap            25.22   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            26.54   
10  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            29.10   
Vendela Jansson  2000  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            18.81   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            20.22   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            20.87   
Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb            21.06   
Ernesto Vidal  2000  Södertörns Simsällskap            21.94   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            22.41   
Emilio Carroza  2000  Bålsta Simklubb            22.83   
Carl Jakobsson  2000  Upplands-Bro Simsällskap            24.08   
Sascha Schymanski  2000  Upplands-Bro Simsällskap            24.74   
Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Nikita Kharlamova  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            36.89   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            40.65   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            41.71   
Hanna Hargsten  1999  Upplands-Bro Simsällskap            42.98   
Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            47.87   
Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap            53.76   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Wettergren  1998  Norrtälje Simklubb            37.83   
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb            38.15   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            40.17   
Ines Sahuric  1998  Blå Bandets simklubb            42.68   
Nattali Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap            45.84   
Astrid Fredriksson  1998  Bålsta Simklubb            49.58   
Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap            49.75   
Iris Kharmalova  1998  Upplands-Bro Simsällskap            52.57   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            42.87   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            43.92   
William Wennberg-Adevik  1999  Södertörns Simsällskap            49.52   
Markus Bitar  1999  Blå Bandets simklubb            54.13   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap            36.96   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            37.49   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb            43.76   
Jesper van Kerkvoorde  1998  Södertörns Simsällskap            44.32   
Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            58.15   
                     
 
Gren 15, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.12   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            27.17   
Evelin Vidlund  2003  Ösmo Simsällskap            29.28   
Ebba de Besche  2003  Upplands-Bro Simsällskap            30.23   
Isa Edfors  2003  Ösmo Simsällskap            33.52   
Klara Gustavsson  2004  Ösmo Simsällskap            40.43   
Andrea Ferraro  2004  Blå Bandets simklubb            41.50   
Elina Lejonqvist  2004  Bålsta Simklubb            42.47   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            45.80   
                     
 
Gren 15, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            24.29   
Hanna Josefsson  2002  Ösmo Simsällskap            24.51   
Linnea Wikell  2002  Södertörns Simsällskap            25.04   
Ellen Dowling  2002  Upplands-Bro Simsällskap            25.70   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            26.13   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            29.05   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            29.56   
Emma Angelström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            29.78   
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            31.49   
10  Madeleine Silfving  2002  Upplands-Bro Simsällskap            32.20   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            25.15   
Emil Carlsäter  2003  Södertörns Simsällskap            27.11   
Jonathan Eriksson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            32.70   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            21.28   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            24.64   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb            25.43   
Erik Bruhn  2002  Upplands-Bro Simsällskap            27.46   
Gustav Jakobsson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            29.14   
Ludvig Eriksson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            30.17   
Attila Caglar  2002  Upplands-Bro Simsällskap            30.23   
Petter Åkesson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            40.59   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            19.62   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            22.93   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            22.94   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap            23.59   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            25.07   
Cornelia Werneman  2001  Ösmo Simsällskap            25.28   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb            25.53   
Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb            26.91   
Jennifer Laine  2001  Upplands-Bro Simsällskap            27.33   
10  Tove Blomqvist  2001  Norrtälje Simklubb            28.79   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            19.30   
Fanny Gardell  2000  Norrtälje Simklubb            20.11   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb            20.71   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            21.14   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            21.62   
Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap            23.54   
Rebecka Viklund  2000  Norrtälje Simklubb            23.89   
Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            24.33   
Emilie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap            24.79   
10  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            24.92   
11  Anna Elfvin  2000  Norrtälje Simklubb            25.10   
12  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            25.44   
13  Vendela Jansson  2000  Norrtälje Simklubb            28.46   
14  Cecilia Bitar  2000  Blå Bandets simklubb            29.22   
15  Linnea Eriksson  2000  Norrtälje Simklubb            29.38   
                     
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            19.83   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            19.85   
Anton Broman  2001  Ösmo Simsällskap            22.61   
Adam Glaas  2001  Upplands-Bro Simsällskap            24.47   
Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            24.92   
Viktor Korpi  2001  Upplands-Bro Simsällskap            27.87   
Joakim Boholm  2001  Upplands-Bro Simsällskap            34.06   
                     
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb            20.42   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            20.76   
Ernesto Vidal  2000  Södertörns Simsällskap            21.14   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            22.12   
Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap            23.33   
Rudolf Pogosian  2000  Upplands-Bro Simsällskap            24.00   
Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            24.08   
Sascha Schymanski  2000  Upplands-Bro Simsällskap            24.88   
Emilio Carroza  2000  Bålsta Simklubb            25.50   
10  Carl Jakobsson  2000  Upplands-Bro Simsällskap            26.19   
11  Nikita Kharlamova  2000  Upplands-Bro Simsällskap            26.63   
12  Rafael Issa  2000  Blå Bandets simklubb            30.25   
13  Mikael Issa  2000  Blå Bandets simklubb            33.76   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            37.99   
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            39.69   
Hanna Hargsten  1999  Upplands-Bro Simsällskap            42.57   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            42.81   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            43.58   
Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap            45.47   
Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            46.00   
Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            46.35   
Adriana Eyob  1999  Södertörns Simsällskap            46.90   
10  Zara Holmberg  1999  Norrtälje Simklubb            47.08   
11  Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            50.45   
12  Vanja Boricic  1999  Norrtälje Simklubb            50.64   
13  Elvira Holmgren  1999  Södertörns Simsällskap            51.57   
14  Josefine Koppanen  1999  Södertörns Simsällskap            52.25   
15  Zandra Wahlberg  1999  Norrtälje Simklubb            52.91   
16  Ayan Mahamud  1999  Blå Bandets simklubb            54.37   
17  Cornelia Sjöblom  1999  Södertörns Simsällskap            54.48   
17  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            54.48   
19  Alba Åhlander  1999  Ösmo Simsällskap            56.22   
20  Maria Blom  1999  Södertörns Simsällskap            1:03.91   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb            38.04   
Emma Wettergren  1998  Norrtälje Simklubb            41.52   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            44.88   
Ines Sahuric  1998  Blå Bandets simklubb            44.97   
Johanna Li  1998  Bålsta Simklubb            45.14   
Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap            45.17   
Iris Kharmalova  1998  Upplands-Bro Simsällskap            47.53   
Emma Persson  1998  Norrtälje Simklubb            50.17   
Nattali Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap            51.29   
10  Sigrid Fredriksson  1998  Bålsta Simklubb            53.20   
11  Lwyam Fsahaye  1998  Blå Bandets simklubb            56.78   
12  Hanna Mohamed  1998  Blå Bandets simklubb            1:03.74   
Jaana Hedman  1998  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            41.36   
William Wennberg-Adevik  1999  Södertörns Simsällskap            41.39   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            42.72   
Markus Bitar  1999  Blå Bandets simklubb            48.56   
David Manea  1999  Södertörns Simsällskap            48.76   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            49.24   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            50.19   
Filip Rickhamn  1999  Ösmo Simsällskap            55.29   
Filip Chamoun  1999  Blå Bandets simklubb            56.36   
10  Arvid Melinder  1999  Ösmo Simsällskap            1:00.77   
11  Zack Plantz  1999  Norrtälje Simklubb            1:01.64   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap            37.37   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            39.87   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb            42.80   
Borislav Simic  1998  Blå Bandets simklubb            47.98   
Samir Samahunov  1998  Blå Bandets simklubb            53.58   
Scifedeen Benotham  1998  Blå Bandets simklubb            56.24   
Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Damer [2000]  2000  Södertörns Simsällskap            2:47.60   
  Ida Hamberg  2000      44.22        44.22   
  Viktoria Sande  2001      44.21        1:28.43   
  Tina Shahmalekpour  2001      41.59        2:10.02   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      37.58        2:47.60   
                     
Ubss Team00-01  2000  Upplands-Bro Simsällskap            2:53.33   
  Celina Åström  2000      41.11        41.11   
  Rebecca Randleff  2000      43.21        1:24.32   
  Jennifer Laine  2001      52.34        2:16.66   
  Mathilda Eriksson  2001      36.67        2:53.33   
                     
Norrtälje Damer [2000]  2000  Norrtälje Simklubb            3:08.27   
  Fanny Gardell  2000      40.36        40.36   
  Tove Blomqvist  2001      46.83        1:27.19   
  Jessica Blair  2001      47.67        2:14.86   
  Linnea Eriksson  2000      53.41        3:08.27   
                     
Ösmo SS Damer [2000]  2000  Ösmo Simsällskap            3:27.47   
  Cornelia Werneman  2001      47.44        47.44   
  Evelin Vidlund  2003      1:14.90        2:02.34   
  Hanna Josefsson  2002      48.69        2:51.03   
  Kristina Johnsson  2000      36.44        3:27.47   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Herrar [2000]  2000  Södertörns Simsällskap            2:42.85   
  Elliot Nyström  2002      43.56        43.56   
  Ernesto Vidal  2000      39.98        1:23.54   
  Felix Persson  2000      43.01        2:06.55   
  Philip Carlsäter  2001      36.30        2:42.85   
                     
Ösmo SS Herrar [2000]  2000  Ösmo Simsällskap            2:49.59   
  Anton Broman  2001      45.94        45.94   
  Emil Gustavsson  2000      45.73        1:31.67   
  Markus Charlton  2001      42.86        2:14.53   
  Anton Mylläri  2001      35.06        2:49.59   
                     
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            47.05   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            47.13   
Zara Holmberg  1999  Norrtälje Simklubb            48.30   
Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            49.19   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            49.23   
Hanna Hargsten  1999  Upplands-Bro Simsällskap            49.80   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            50.81   
Vanja Boricic  1999  Norrtälje Simklubb            50.82   
Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            51.66   
10  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap            53.54   
11  Elvira Holmgren  1999  Södertörns Simsällskap            54.09   
12  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            56.84   
13  Zandra Wahlberg  1999  Norrtälje Simklubb            57.96   
14  Josefine Koppanen  1999  Södertörns Simsällskap            58.12   
15  Maria Blom  1999  Södertörns Simsällskap            1:01.71   
16  Ayan Mahamud  1999  Blå Bandets simklubb            1:09.70   
Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Adriana Eyob  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            46.60   
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb            46.86   
Johanna Li  1998  Bålsta Simklubb            48.62   
Emma Wettergren  1998  Norrtälje Simklubb            48.78   
Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap            48.88   
Nattali Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap            49.07   
Ines Sahuric  1998  Blå Bandets simklubb            50.10   
Astrid Fredriksson  1998  Bålsta Simklubb            52.98   
Emma Persson  1998  Norrtälje Simklubb            53.17   
10  Hanna Mohamed  1998  Blå Bandets simklubb            59.87   
11  Lwyam Fsahaye  1998  Blå Bandets simklubb            1:00.40   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Wennberg-Adevik  1999  Södertörns Simsällskap            49.55   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            51.92   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            52.05   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            52.58   
Filip Rickhamn  1999  Ösmo Simsällskap            56.24   
Filip Chamoun  1999  Blå Bandets simklubb            56.86   
Markus Bitar  1999  Blå Bandets simklubb            1:00.72   
Arvid Melinder  1999  Ösmo Simsällskap            1:11.34   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            45.31   
Jesper van Kerkvoorde  1998  Södertörns Simsällskap            48.65   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb            48.76   
Simon Jändel  1998  Södertörns Simsällskap            51.78   
Borislav Simic  1998  Blå Bandets simklubb            52.26   
Samir Samahunov  1998  Blå Bandets simklubb            53.61   
Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            57.42   
Scifedeen Benotham  1998  Blå Bandets simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            30.50   
Isabelle Boisard  2003  Bålsta Simklubb            33.26   
Isa Edfors  2003  Ösmo Simsällskap            36.67   
Evelin Vidlund  2003  Ösmo Simsällskap            37.00   
Klara Gustavsson  2004  Ösmo Simsällskap            46.36   
                     
 
Gren 25, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Wikell  2002  Södertörns Simsällskap            26.01   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            29.70   
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            31.06   
Hanna Josefsson  2002  Ösmo Simsällskap            31.47   
Emma Angelström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            38.00   
                     
 
Gren 26, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Carlsäter  2003  Södertörns Simsällskap            32.67   
Jonathan Eriksson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            26.42   
Erik Bruhn  2002  Upplands-Bro Simsällskap            28.23   
Gustav Jakobsson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            28.82   
Attila Caglar  2002  Upplands-Bro Simsällskap            32.85   
Isak Larsson  2002  Upplands-Bro Simsällskap            32.95   
                     
 
Gren 27, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            23.22   
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            23.30   
Helana Olsson  2001  Södertörns Simsällskap            24.55   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            26.05   
Tove Blomqvist  2001  Norrtälje Simklubb            26.93   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap            27.43   
Jennifer Laine  2001  Upplands-Bro Simsällskap            29.54   
Elin Bergman  2001  Upplands-Bro Simsällskap            29.66   
Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb            29.66   
Cornelia Werneman  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            21.92   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            22.41   
Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            23.94   
Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap            24.05   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            24.42   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            25.32   
Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            25.35   
Rebecka Viklund  2000  Norrtälje Simklubb            25.79   
Fanny Gardell  2000  Norrtälje Simklubb            26.10   
10  Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb            26.82   
11  Cecilia Bitar  2000  Blå Bandets simklubb            27.02   
12  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            27.46   
13  Anna Elfvin  2000  Norrtälje Simklubb            28.97   
14  Vendela Jansson  2000  Norrtälje Simklubb            31.00   
Emilie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            22.38   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            23.72   
Markus Charlton  2001  Ösmo Simsällskap            24.39   
Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            25.53   
Anton Broman  2001  Ösmo Simsällskap            25.96   
Sebastian Boistard  2001  Bålsta Simklubb            25.98   
Viktor Korpi  2001  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb            22.22   
Nikita Kharlamova  2000  Upplands-Bro Simsällskap            22.81   
Felix Persson  2000  Södertörns Simsällskap            23.05   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            23.62   
Ernesto Vidal  2000  Södertörns Simsällskap            24.18   
Carl Jakobsson  2000  Upplands-Bro Simsällskap            25.23   
Sascha Schymanski  2000  Upplands-Bro Simsällskap            25.55   
Rafael Issa  2000  Blå Bandets simklubb            26.08   
Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            26.14   
10  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            26.61   
11  Emilio Carroza  2000  Bålsta Simklubb            26.95   
12  Mikael Issa  2000  Blå Bandets simklubb            29.95   
Rudolf Pogosian  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Lag 1 [1998]  1998  Södertörns Simsällskap            2:25.62   
  Josefin Sehmi  1999      37.15        37.15   
  Anna Reinholdz  1999      36.05        1:13.20   
  Elin Eriksson  1998      38.01        1:51.21   
  Lena Westerlund  1998      34.41        2:25.62   
                     
Norrtälje Damer [1998]  1998  Norrtälje Simklubb            2:25.68   
  Emma Wettergren  1998      35.46        35.46   
  Emelie Rudert  1999      35.19        1:10.65   
  Alva Westling  1999      36.51        1:47.16   
  Zara Holmberg  1999      38.52        2:25.68   
                     
Ösmos Medleyflickor  1999  Ösmo Simsällskap            2:40.06   
  Julia Axelsson  1999      38.23        38.23   
  Mathilda Alm  1999      47.77        1:26.00   
  Sofie Eriksson  1999      40.82        2:06.82   
  Cassandra Engback  1999      33.24        2:40.06   
                     
Ubss Team98 Oy  1998  Upplands-Bro Simsällskap            2:45.31   
  Hanna Hargsten  1999      36.47        36.47   
  Iris Kharmalova  1998      41.09        1:17.56   
  Nattali Battah  1998      43.21        2:00.77   
  Emma Modig  2000      44.54        2:45.31   
                     
Södertörn Lag 2 [1998]  1998  Södertörns Simsällskap            2:46.23   
  Cornelia Sjöblom  1999      44.78        44.78   
  Josefine Koppanen  1999      43.24        1:28.02   
  Adriana Eyob  1999      39.34        2:07.36   
  Jessica Hagström  1999      38.87        2:46.23   
                     
Bålsta Dam  1998  Bålsta Simklubb            2:46.36   
  Johanna Li  1998      37.73        37.73   
  Matilda Ardanius  2001      53.00        1:30.73   
  Clara Eklund  2000      43.52        2:14.25   
  Maja Plars  1998      32.11        2:46.36   
                     
Norrtälje Damer 2 [1998]  1998  Norrtälje Simklubb            2:48.62   
  Emma Persson  1998      40.22        40.22   
  Zandra Wahlberg  1999      45.38        1:25.60   
  Fanny Gardell  2000      43.04        2:08.64   
  Vanja Boricic  1999      39.98        2:48.62   
                     
Norrtälje Damer 3 [1998]  1998  Norrtälje Simklubb            3:00.64   
  Rebecka Viklund  2000      42.63        42.63   
  Mikaela Samuelsson  2000      42.64        1:25.27   
  Vendela Jansson  2000      49.06        2:14.33   
  Anna Elfvin  2000      46.31        3:00.64   
                     
Blåbandet  1998  Blå Bandets simklubb            3:03.05   
  Hanna Mohamed  1998      44.13        44.13   
  Cecilia Bitar  2000      58.40        1:42.53   
  Lwyam Fsahaye  1998      44.75        2:27.28   
  Ines Sahuric  1998      35.77        3:03.05   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Lag 1 [1998]  1998  Södertörns Simsällskap            2:19.15   
  Wilmer Tingbrand  1998      31.87        31.87   
  Emil Wikell  1999      37.79        1:09.66   
  Kevin Ballchand  1999      36.70        1:46.36   
  Zack Abelsson  1998      32.79        2:19.15   
                     
Södertörn Lag 2 [1998]  1998  Södertörns Simsällskap            2:35.96   
  William Wennberg-Adevik  1999      37.13        37.13   
  Jesper van Kerkvoorde  1998      37.72        1:14.85   
  Simon Jändel  1998      40.72        1:55.57   
  David Manea  1999      40.39        2:35.96   
                     
Blåbandet  1998  Blå Bandets simklubb            2:48.92   
  Borislav Simic  1998      41.52        41.52   
  Filip Chamoun  1999      42.81        1:24.33   
  Samir Samahunov  1998      41.55        2:05.88   
  Markus Bitar  1999      43.04        2:48.92   
                     
Norrtälje Herrar [1998]  1998  Norrtälje Simklubb            2:58.12   
  Kevin Svensson  2000      40.41        40.41   
  Adam Karlsson  2000      40.88        1:21.29   
  Elias Folkesson  1999      43.35        2:04.64   
  Zack Plantz  1999      53.48        2:58.12   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  27 mars 2011 
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap  Utskriftstid  22:07