Historik 85-11

2011 H5N

1. Värtans IK, 47p
--------------------
2. Enebybergs IF, 45p
--------------------
3. Kallhälls FF, 43p
4. RISSNE IF, 41p
5. Danderyds SK, 35p
6. Sollentuna FIF, 35p 
7. Kista SC, 31p
8. Ursviks IK, 29p
9. FK Bromma, 23p
10. Sollentuna united FK, 20p
--------------------
11. Huvudsta IS, 13p
12. FC Djursholm, 11p

2010 H5N

1. Roslagskulla IF, 48p
--------------------
2. Turkiska SK, 44p
--------------------
3. Sollentuna FIF, 38p
4. FK Bromma, 35p
5. Sollentuna United FK, 33p
6. RISSNE IF, 32p 
7. Enebybergs IF, 23p
8. Huvudsta IS, 19p
9. Kista SC, 17p
10. Rydbo IF, 16p
--------------------
11. Västerorts IF, 9p
12. Bromstens IK, Utgått

2009 H5N

1. IFK Täby FK, 43p
--------------------
2. Atletico Husby FF, 42p
--------------------
3. Turkiska SK, 40p
4. Kista SC, 39p
5. Västerorts IF, 37p
6. Enebybergs IF, 33p 
7. Roslagskulla IF, 32p
8. Sollentuna United FK, 31p
9. RISSNE IF, 27p
10. Rydbo IF, 24p
--------------------
11. Ursviks IK, 16p
12. Armeniska FC, 6p

2008 H5M

1. Järla IF FK, 53p
--------------------
2. Storskogens SK, 47p
--------------------
3. Skå IK, 46p
4. Bollmora BoIS, 34p
5. IFK Lidingö FK, 33p
6. Ingarö IF, 32p 
7. Örby IS, 28p
8. RISSNE IF, 28p
9. Kris IF, 24p
10. Kälvesta IoF FK, 22p
--------------------
11. Torstens Lärjungar, 20p
12. Favoriterna Lidingö, 5p

2007 H5M

1. Ekerö IK, 56p
--------------------
2. Vasasällskapets FK, 55p
--------------------
3. Olympiacos Vällingby FC, 43p
4. Skå IK, 37p
5. Stockholms IF Kurdiska, 34p
6. Storskogens SK, 33p
7. Järla IF, 31p
8. RISSNE IF, 25p
9. IIngarö IF, 24p
10. FK Buxtones, 19p
--------------------
11. Boo SK, 17p
12. Jarlabergs IF, 8p

 

2006 H4M

1. Boo FF, 61p
--------------------
2. Älta IF, 44p
--------------------
3. Karlbergs BK, 42p
4. Atlas Copco IF, 39p
5. BK Saturnus, 35p
6. Amauta IF, 35p
7. Lo Scudetto IF, 29p
8. Sundbybergs IK, 25p
9. IFK Stockholm, 25p
--------------------
10. Ursviks IK, 24p
11. Storskogens SK, 15p
12. RISSNE IF, 7p



2005 H5M

1. Amauta IF, 43p
--------------------
2. Storskogens SK, 43p
3. Lo Scudetto IF, 41p
4. RISSNE IF, 40p
--------------------
5. FC Krukan, 34p
6. Huvudsta IS, 32p
7. Sthlm./Ankara IF, 31p
8. Mariebergs SK, 30p
9. Ingarö IF, 29p
10. Rågsveds IF, 25p
--------------------
11. GT 76 IK, 18p
12. IK Sture/Tanto, 8p



2004 H5M

1. Atlas Copco IF, 66p
--------------------
2. Ursvik IK, 53p
3. Karlbergs BK, 44p
--------------------
4. FC Krukan, 30p
5. Lo Scudetto IF, 30p
6. Boo FF, 29p
7. Storskogens SK, 25p
8. Mariebergs SK, 24p
9. Vällingby AIK, 23p
10. RISSNE IF, 21p
--------------------
11. BK Maskan Västerort, 15p
12. Hagalunds IS, 13p



2003 H6B

1. RISSNE IF, 42p
--------------------
2. Kungsängens IF, 38p
--------------------
3. Tensta United FF, 30p
4. BK Gläntan, 26p
5. Turkiska SK, 25p
6. Sundby BK, 25p
7. FC Plavi Team, 20p
8. San Harib IF, 19p
--------------------
9. Skå IK, 19p
10. Sol De Chile IF, 9p



2002 H6B

1. Ursvik IK, 49p
--------------------
2. Vällingby AIK, 36p
--------------------
3. FC Plavi Team, 35p
4. BK Gläntan, 35p
5. RISSNE IF, 23p
6. IF FG Duck, 20p
7. IK Sture, 15p
--------------------
8. Djurgårdshofs IK, 13p
9. IF Anthropi, 13p

* IF Muza uteslöts pga wo i sista omgången.
Deras matchresultat kvarstår dock på övriga lag.



2001 H7B

1. RISSNE IF, 37p
--------------------
2. IK Säbysjön, 31p
3. IF Lokomotiv, 23p
4. Libertad IF, 21p
5. IK Syriska, 18p
6. Sundby BK, 16p
7. FK Norra Järva, 14p
8. IKF Colombia, 4p



2000 H7B

1. BK Gläntan, 43p
--------------------
2. Storskogens SK, 39p
3. IK Säbysjön, 31p
4. Blue Hill IF, 21p
5. Libertad IF, 21p
6. RISSNE IF, 19p
7. Ayacucho IF, 18p
8. Bosna IF, 10p
9. Jakobsbergs IF, 10p



1999 H7B

1. Tensta Unidos FF, 40p
--------------------
2. Storskogens SK, 37p
3. BK Gläntan, 24p
4. Spartakos FK, 16p
5. Blue Hill IF, 13p
6. RISSNE IF, 12p
7. Bosna IF, 12p

* Sol de Chile IF och Turkiska SK blev uteslutna.
Åshöjdens BK blev uteslutet sedan man lämnat wo i sista omgången.
Övriga lags resultat kvarstår dock.



1998 H6A

1. FC Jazzmen, 46p
--------------------
2. IK Mockasinen FK, 37p
3. Järva Kista FK, 36p
4. Stocksunds IF, 28p
5. Barkarby SK, 28p
6. Östermalmspojkarna FF, 21p
7. Persian Boys IF, 21p
8. Viggbyholms IK, 16p
9. Åkersberga BK, 15p
10. RISSNE IF, 8p



1997 H6B

1. Pröpa/Tjånga SK, 49p
--------------------
2. Ursvik IK, 34p
3. Kälvesta IOF FK, 34p
4. RISSNE IF, 30p
5. Dynamo Stockholm FF, 28p
6. Vällingby AIK, 27p
7. IF FG Duck, 20p
8. Thorildsplans BK, 17p
9. Kofkella IF, 10p
10. FK Bromma, 6p



1996 H7C

1. RISSNE IF, 42p
--------------------
2. Matteus FF, 37p
3. Kronobergs FK, 33p
4. IF Muza, 30p
5. FK Ljiljani, 28p
6. Åkeshovs IF, 24p
7. Kista Freds FK, 22p
8. Kaspiens IK, 18p
9. Storkyrkopojkarna, 12p
10. Munsö IF, 8p



1995 H7C

1.Torstens Lärjungar, 44p
--------------------
2. GIF Makedonikos, 44p
3. Åkeshovs IF, 25p
4. RISSNE IF, 20p
5. Matteus FF, 19p
6. Tjånga IS, 18p
7. Ekopojkarna, 13p
8. Munsö IF, 12p
9. Los Pumas, 9p

* Kapaalak IF uteslutna.



1994 H7B

1. SK Kvarnbacken, 42p
--------------------
2. Selaöpojkarnas IF, 37p
3. Libertad IF, 34p
4. RISSNE IF, 33p
5. Runby IF, 33p
6. Jakobsbergs IF, 22p
7. Kaspiens IF, 20p
8. IK Säbysjön, 20p
9. Lunda SK, 15p
10. Alianza IF, 1p



1993 H7B

1. IK Mockasinen, 40p
--------------------
2. Kaspiens IF, 37p
3. Runby IF, 34p
4. Ayacucho IF, 33p
5. RISSNE IF, 29p
6. SK Kvarnbacken, 27p
7. IK Säbysjön, 24p
8. Lunda SK, 17p
9. Pioneros, 9p
10. Sv. Österbottningar, 8p



1992 H7B

1. Barkarby SK, 45p
--------------------
2. Kärrdals IF, 39p
3. IK Mockasinen, 34p
4. Kaspiens IF, 27p
5. Runby IF, 23p
6. RISSNE IF, 22p
7. Alianza IF, 22p
8. Sv. Österbottningar, 19p
9. Libertad IF, 14p
10. Storskogens SK, 13p



1991 H7A

1. Kurdiska IKF, 40p
--------------------
2. Åkersberga BK, 36p
3. Rydbo IF, 33p
4. Sol de America, 31p
5. RISSNE IF, 19p
6. BK Pelè, 17p
7. Råddarnas FF, 17p
8. FC Playboys, 10p
9. Ormkärrs FC, 5p

* Los Andes har utgått.



1990 H8C

1. RISSNE IF, 31p
--------------------
2. Spånga Syriska, 28p
3. Lunda SK, 26p
4. Lövsta BK, 23p
5. Galapagos IK, 18p
6. Turkiska SK, 13p
7. IFK Solna, 8p
8. FK Kedjan, 6p



1989 H8B

1. Sollentuna GRIFF, 25p
--------------------
2. Sthlm. All Stars, 24p
3. Alianza IF, 17p
4. Lunda SK, 15p
5. Sv. Österbottningar, 11p
6. Amigos IF, 9p
7. RISSNE IF, 7p
8. Arco Iris, 4p



1988 H8E

1. Dahlak IF, 30p
--------------------
2. Duvbo IK, 29p
3. Blackebergs BK, 27p
4. Åkeshovs IF, 23p
5. Adelsö IF, 21p
6. Lunda SK, 18p
7. IFK Bromma, 13p
8. Drottningholms IK, 11p
9. RISSNE IF, 8p
10. Ängby SK, 0p



1987 ?



1986 H8C

1. Solhöjdens IF, 26p
--------------------
2. FC Argus, 24p
3. Ekopojkarna, 23p
4. Grimsta United, 22p
5. BK Maskan, 22p
6. Lunda SK, 22p
7. Gåseborgs IF, 16p
8. FBK Ormängen, 14p
9. Ängby SK, 8p
10. RISSNE IF, 3p



1985 H9A

1. Solna Kurdiska, 22p
--------------------
2. Rotten Comm, 19p
3. Dahlak IF, 18p
4. Sp Syryoyo, 13p
5. Stocksunds IF, 11p
6. IFC, 10p
7. RISSNE IF, 9p
8. FK Sutjeska, 8p