Bele Barkarby FF Damjuniorer

Välkommen till Bele Barkarby FF Damjuniorer
Välkommen till hemsidan för Bele Barkarby FF Damjuniorer
Säsongen 2014 har en ny trupp och organisation skapats och denna presenterar vi här på vår hemsida.
Har ni några frågor eller önskar ni mer information kan ni kontakta någon av oss. Information hittar ni under fliken "Kontaktinformation" upp till vänster på sidan, eller lite längre ner här på startsidan.
Har du spelat fotboll i flera år och vill fortsätta din utveckling i en av Stockholms ledande klubbar på flicksidan? Då är du välkommen att provträna med laget. Tag kontakt med oss genom att skicka ett meddelande till någon av våra tränare.
tor 18 sep 17:45-19:30 - Veddestavallen 1
tor 18 sep 19:45-21:45 - Hässelby IP
WO. Matchen tyvärr inställd pga spelarbrist. Div 5B. Samling 18:45. Jojo mv, Elin A, Frida, Petra, Hanna, Desi, Matilda, Johanna, Cissi, Jossan, Hod...
mån 22 sep 17:45-19:30 - Veddestavallen 1
tis 23 sep 20:30-22:30 - Helenelunds IP
Div 5B. Samling 19:30
tor 25 sep 17:45-19:30 - Veddestavallen 1
sön 28 sep 18:00-20:00 - Enskede IP 2
F16-18 1A
Lite nyttig information..
ons 18 jun 11:15
Cup information (uppdateras löpande)
Kontaktinformation 
Webbadress:
www.sportnik.com/24327
Hemmaarena:
Veddestavallen Karta
Information:

Ledare/Lagfunktioner:

Tränare

Marcus Wendel 

070-2726816,  wendel.marcus@gmail.com

Tränare

Jan-Erik Olsten 

070-2611306,  jan-erik.olsten@oracle.com

Tränare (Cup ansvarig)

Tommy Jansson

070-9849855,  tommy.jansson@ditabobergs.se

Lagledare/Ass.tränare

Rickard Johnsson 

070-8801090,  rickard.johnsson@comgate.se

Lagledare/Ass.tränare

Christian Axenholm

070-8602992,  christian.axenholm@polynova.se

Målvaktstränare (Sponsor ansvarig)

Peter Bonerud

070-8143215,  bonerud@investerum.se