Bele Barkarby FF Damjuniorer

Välkommen till Bele Barkarby FF Damjuniorer
Välkommen till hemsidan för Bele Barkarby FF Damjuniorer
Säsongen 2014 har en ny trupp och organisation skapats och denna presenterar vi här på vår hemsida.
Har ni några frågor eller önskar ni mer information kan ni kontakta någon av oss. Information hittar ni under fliken "Kontaktinformation" upp till vänster på sidan, eller lite längre ner här på startsidan.
Har du spelat fotboll i flera år och vill fortsätta din utveckling i en av Stockholms ledande klubbar på flicksidan? Då är du välkommen att provträna med laget. Tag kontakt med oss genom att skicka ett meddelande till någon av våra tränare.
mån 01 sep 17:45-19:30 - Veddestavallen 1
ons 03 sep 17:45-19:30 - Veddestavallen 1
tor 04 sep 17:45-19:30 - Veddestavallen 1
lör 06 sep 16:00-18:00 - Veddestavallen 2
F16-18 1A Samling 15.00
mån 08 sep 17:45-19:30 - Veddestavallen 1
ons 10 sep 17:45-19:30 - Veddestavallen 1
Lite nyttig information..
ons 18 jun 11:15
Cup information (uppdateras löpande)
tis 15 apr 15:51
Läs info i bifogad PDF. Ansökan önskas senast 15 maj.
Kontaktinformation 
Webbadress:
www.sportnik.com/24327
Hemmaarena:
Veddestavallen Karta
Information:

Ledare/Lagfunktioner:

Tränare

Marcus Wendel 

070-2726816,  wendel.marcus@gmail.com

Tränare

Jan-Erik Olsten 

070-2611306,  jan-erik.olsten@oracle.com

Tränare (Cup ansvarig)

Tommy Jansson

070-9849855,  tommy.jansson@ditabobergs.se

Lagledare/Ass.tränare

Rickard Johnsson 

070-8801090,  rickard.johnsson@comgate.se

Lagledare/Ass.tränare

Christian Axenholm

070-8602992,  christian.axenholm@polynova.se

Målvaktstränare (Sponsor ansvarig)

Peter Bonerud

070-8143215,  bonerud@investerum.se