Thu 23 May 22:02
Köp en vinstlott i HSKs tält i Fornuddsparken på lördag! Lions Trollbäcken arrangerar Trollbäcksdagarna med loppis, cirkus och tivoli i Fornuddsparken 24-26 maj. HSK finns på plats på lördag den 25 maj och säljer popcorn och sockervadd. Köp en fin dekal till bilen och få en lott på köpet där du kan vinna priser för 3 000 kronor. Tyresö Hanviken Hockey säljer fantastiskt fina målningar med Tyresö motiv. Läs mer i bifogad annons. VÄLKOMMEN!
Tue 21 May 22:41
Det är med stor glädje vi ser att vi har sportsligt ansvariga på plats för alla delar i föreningen.
Känslan är att vi har en klart starkare grund och en vassare spets än föregående säsong, en utveckling som vi givetvis är väldigt nöjda med.
Nedan följer en sammanställning över hur det ser ut, lag för lag.
Vill du läsa mer om respektive lag finns de alla på snabblänkarna uppe i toppmenyn från Målvakt till A Lag.
Info
Nybliven världsmästare för Tre Kronor på hemmaplan! Lät dessutom Henrik Sedin få tröja nummer 33 och körde därefter med sitt födelseår 81 på ryggen.

Vädret Tyresö

Mon 27 May 18:00-19:30 - Kumla Skola, Trollbäcken
Uppbyggnaden av laget försätter med innebandy, Samling 15 min innan.  Den som inte kan komma meddelar Öset  070-268 82 99
Thu 30 May 18:30-20:00 - Alby Friluftsområde
Fysträning i Alby. Samling vid stora parkeringen 10 minuter innan
Mon 03 Jun 18:00-19:30 - Kumla Skola, Trollbäcken
Uppbyggnaden av laget försätter med innebandy, Samling 15 min innan.  Den som inte kan komma meddelar Öset  070-268 82 99
Thu 06 Jun 18:30-20:00 - Alby Friluftsområde
Fysträning i Alby. Samling vid stora parkeringen 10 minuter innan

Contact information 
Team internet address:
www.sportnik.com/thhAlag
Contact person:
Tony Johansson
E-mail:
tony@hanvikenhockey.se
Mobil:
0707503888
Tyresö Hanviken Hockey Academy
Tre Kronors Hockeyskola
Vi använder material från Reebokhockey
Tyresö Centrum
Fontana
Lions Club Trollbäcken
Arena Bingo
Copyright © Sportnik AB 2012. • This site stores cookies on your computer. Read more