Bele Barkarby FF P98


Kommande hållpunkter för 2014

SANKTAN IGÅNG!!!

Aktuella träningstider:
Tisdagar 20.00-21.30 Veddesta konstgräs
Torsdagar 19.30-21.00 Strömvallen naturgräs 

 

Wed 20 Aug 07:36
Samling Veddestavallen 18.30 för gemensam resa till Bollstanäs IP. Vi behöver en bil till! Kontakta Mathias Johansson 070-609 09 48 om ni kan hjälpa oss. Länk till karta finns under Matcher - kommande nere till höger.
Kallade: Khattab, Ivan, Arvin, Mouris, Josef, Noel, Ralle, Hanad, Kevin, Johan, John, Ramtin, Mosa, Lucas.
Wed 13 Aug 07:48
Match mot Sundbyberg kl. 13.00. Samling Veddesta 12.00. Meddela Mattias J. snarast om ni inte kan vara med.
Kallade: Noel, Khattab, Ramtin, Johan, Ralle, Josef, John, Kevin, Mouris, Hanad, Arvin, Ivan, Mourad, Lucas, Yobel
Lite nyttig information..
Wed 30 Jul 10:49
Hallå grabbar.
Igår körde vi igång efter ett lång sommaruppehåll. Det var roligt att ses igen, och det var ett bra och tufft pass. Tyvärr var det återigen oerhört många som saknades, och det är ju ok med tanke på att det fortfarande är juli, men det som stör oss är att det är så ohyggligt många som inte hör av sig. Det är tröttsamt och väldigt respektlöst. Kom igen grabbar! Läs nedan om vad som kommer gälla under hösten för träningsupplägg och matchspel.
Thu 21 Aug 19:30-21:00 - Strömvallen naturgräs
Tue 26 Aug 20:00-21:30 - Veddesta konstgräs
Thu 28 Aug 19:30-21:00 - Strömvallen naturgräs
Tue 02 Sep 20:00-21:30 - Veddesta konstgräs
Thu 04 Sep 19:30-21:00 - Strömvallen naturgräs
Sat 23 Aug 13:00-14:30 - Röllingby 1, Åkersberga
Match mot Berga City FC. Samling Röllingby 1, Åkersberga 12.00. Planen ligger vid Åkersberga Sporthall. Se kartlänk.  
Sat 30 Aug 13:00-14:30 - Veddestavallen
Match mot Ekerö IK. Samling 12.00
Sun 31 Aug 14:00-15:30 - Veddestavallen
Match mot Djurgårdens IF. Samling 13.00
Sat 06 Sep 13:00-14:30 - Veddestavallen
Match mot Hässelby SK. Samling 12.00.
Sun 07 Sep 16:30-18:00 - Stora Mossen
Match mot BP. Samling Stora Mossen 15.30.
Contact information 
Team internet address:
www.sportnik.com/26296
Contact person:
Johan Floren
E-mail:
floren7003@hotmail.com
Telephone:
0727361491
Home ground:
Veddestavallen Map