Nu bär det av till Vrångö och vårt traditionella träningsläger.
Vi åker på torsdag 31 juli från saltholmen. SAMLING 10.00. Båten går 10.30. Vi beräknar att hemresan blir på lördag 2 augusti 13.44 från vrångö med ankomst saltholmen 14.37.
Lägret kostar 500:- och betalas till Michael Dahlberg på bankgiro 5406-4332. Glöm ej skriva avsändare!
Att ta med:
-Träningskläder, gärna dubbel uppsättning.
-Sovsäck och liggunderlag
-toilettartiklar
-badkläder
-ombyte
I övrigt gäller att packa efter vädret. Vi hoppas givetvis att helgens fina väder håller i sig, men holl koll på väderkartan om regnkläder behövs.
Ni som ännu inte har anmält er, gör det snarast till Janne eller Miichael. det underlättar planeringen av matinköp och sådant.
Du är välkommen att komma ner och provträna med oss efter sommaruppehållet. Var och när kommer att läggas ut på hemsidan så fort det blir klart med tider och sånt.
Det kommer att meddelas ganska omgående. Dock är det så att vi har frågat vilka som är hemma och har möjlighet att vara med, men inte fått svar. Därför är det viktigt att ni som vet att ni är hemma och ni som vet att ni kommer att vara borta talar om det för oss tränare så att vi inte står där med sju gubbar när det är dags. Så snacka med era föräldrar om hur semesterplanerna ser ut.
Fortfarande gäller: 16 spelare anmäls, träningsstatistiken avgör.
Julius (not logged in)
• 7 June 2008 - 23:39
När får vi reda på bilka som ska vara med i gothia cup?
Grattis killar till en kanonmatch utan avbytare!!!! 4-1 känns rätt gott då.
Anna-Karin, (August mamma)
janne (not logged in)
• 13 May 2008 - 21:23
på något sätt misslyckades jag med att ändra träningstiden för idag (tisdag). så jag ber om ursäkt till er som kom för sent. men på torsdag kör vi som vanligt 17.00 på hagen. vi ses!
:) (not logged in)
• 8 May 2008 - 10:19
kul att du tar bilder på våra matcher Jenny!
Alex (not logged in)
• 25 April 2008 - 22:06
Fan va gött gubbar! mycket bra kämpat mot mossen =D