Nu måste vi alla hjälpas åt att sköta om vår omklädningsbyggnad, cafeteria och våra träningsytor.

 

När ni avslutat träningen så se till att alla sopar/sköljer av sina skor innan de  går in i omklädningsrummen. Det sitter en kran på ingången vid kortsidan på omklädningsbyggnaden. Sedan så ska omklädningsrummen grovstädas och ytterdörrarna ska stängas efter sista passet.

 

Eftersom det är många lag som delar på västar, koner och bollar så se till att ni sköter detta och ställer iordning efter varje gång ni tränat annars blir detta ohållbart.

 

När ni använt cafeterian så kom ihåg att städa, diska och tömma soporna. Soporna ställer ni in i soprummet som finns utanför cafeterian vid lastbryggan.

 

Nu ger vi oss själva chansen att visa att vi kan sköta detta på ett bra sätt, för tyvärr är det så att om detta inte fungerar så måste vi ”lägga ut” städveckor på alla lagen.

 

Med vänlig hälsning

 

Selånger Fotboll