Anteckningar från föräldramöte 2010-09-23

 

 

 

                      Deltagar/Medlemsavgifter säsongen 2010/2011

 

Avgift: 2400 kronor, möjlighet att sälja 2 st Bingolotter per spelare för att minska sin avgift. Lotterna säljs mellan V40-V13. Avgiften minskar då med 750 kronor, ange iså fall detta på inbetalningskortet.

Ska man sälja Bingolotter så ska man meddela Linda på kansliet så hon kan notera detta, prenumerationen anmäler man själv till Bingolotto och glöm inte tala om att ni stödjer Mörrum Hockey.

 

Obs! Det går inte att friköpa sig från 1 st julkalender, vilket spelare från U7 till J-lag skall sälja.

 

Fler än ett aktivt barn i föreningen

500 kr rabatt som drages av på det yngsta syskonets medlemsavgift.

 

Betalning

Deltagar/Medlemsavgift och lotter betalas in till bankgiro 5410-5234 Obs! Nytt bankgiro nummer.

 

Vid betalning så glöm ej att ange namn, personnummer, adress samt telefonnummer.

 

Kiosker/Cuper

 

Från U10 och uppåt ingår också bemanning av kioskerna under A-lagsmatcherna. Dessutom ingår också bemanning av kiosk och sekretariat under cuper från U13 och uppåt. Vid förhinder så sker byte i första hand inom laget, om detta inte är möjligt kontakta Jörgen Palmqvist 0734-405567, jorgen.palmqvist@tarkett.com

 

Träningarna

 

Om ert barn inte kan vara med på träning så ska ni skicka sms till Rickard 0709-951976. Har man missat träningar under veckan så kan det bli så att man inte får spela nästkommande match.

 

Hälsningar

Tränare/Lagledare

 

 

 

 

 


Ad:

Copyright © Sportnik AB and others 2011. All rights reserved • This site stores cookies on your computer. Read more