A-laget leds i år av Uffe Rådbjer och Conny Rydell som tränare, Stephan Forström som lagledare, Tomas Holmsten som materialare och som alltid Åke Kjerrman som inför säsongen har gjort ett kanon jobb med upprustning av omklädningsrum fixat allt material så det är helt och rent.

tor 18 jan 18:00-19:00 - Ishuset
Träning Ishuset
fre 19 jan 19:00-21:00 - Ishuset
Match hemma mot Göta Samling 2 timmar innan
sön 21 jan 11:15-12:15 - Roplan
Träning Roplan
mån 22 jan 18:00-19:30 - Ishuset
Träning Ishuset
tis 23 jan 19:30-21:30 - Segeltorp
Match borta mot Segeltorp Samling 2 timmar innan
tor 25 jan 18:15-19:15 - Roplan
Träning Roplan
fre 26 jan 19:00-21:00 - Ishuset
Match hemma mot SK Iron Samling 2 timmar innan
sön 28 jan 11:15-12:15 - Roplan
Träning Roplan
mån 29 jan 18:00-19:30 - Ishuset
Träning Ishuset
tis 19 dec 13:26 IFK Tumba Hockey Team 02
Vi har gjort ändringar på träningstiderna 27-29 december, ispasset 30 december är borttagen så grabbarna får nyårsledigt. :)
tor 30 nov 18:25 IFK Tumba Hockey Team 02
Vi har valt att flytta teori-passet från 1 december till 3 december, passet kommer att vara mellan 13.00 och 14.00 i Tumba-rummet.
mån 27 nov 18:57 IFK Tumba Hockey Team 02
Storm-pass har blivit tillagt den 1 december, ispasset är mellan 17.15-18.15, samling 16.00 för fys. Efter ispasset så är det teori-pass i klubbru...
sön 19 nov 16:56 IFK Tumba Hockey Team 02
Julavslutning med laget. Bowling i Högdalen (samma hus som simhallen i Högdalens centrum). Samling kl. 17.45
ons 25 okt 21:52 IFK Tumba Hockey J18
Sekreteriatgrupp 3
Kontaktinformation 
Kontaktperson:
Ulf Rådbjer
Mobil:
+46725257500

Hello boys.

Här kommer viktig information om fortsättning i Alltvåan och fortsättningstvåan.
Serien pågår 21/11 - 12/12 samt 9/1 - 27/2
Serien spelas som en trippelserie med 8 lag och 21 omgångar
Lag 1-3 från denna serie kvalificerar sig till kvalspel till hockeyettan.
Speldagar är tisdagar och fredagar
omgångar, 21/11, 24/11, 28/11, 1/12, 5/12, 8/12, 12/12, 9/1, 12/1, 16/1, 19/1, 23/1, 26/1, 30/1, 6/2, 9/2, 13/2, 16/2, 20/2, 23/2 och sista omgången spelas den 27/2.
Alla matcher ska börja tidigast 19:00 och ska ej starta efter 20:00.
Eftersom lottningen inte är klar vet vi ej det exakta spelschemat.
När förbundet är klara med lottningen så uppdateras lagets kalender också.

 

Årets organisation i A-laget är

Huvudtränare
Ulf Rådbjer

Hjälptränare
Conny Rydell

Sportchef
Lennarth Haag

Lagledare
Stephan Forsström

Materialare
Tomas Holmsten
Ulf Thimgren

Hälsa och Motion
Magnus Tärk