cover

Forwardcupen i Örebro

Deltagare Ja Nej Ej svar
Ledare 3 0 0
Aktiva 15 2 0

Starttid: fre 07 aug 08:30
Sluttidtid: 00:00
Kontaktperson: Peter Lundström
Typ av aktivitet: Cup
Plats: Örebro
Informationslänk Info
Sista svarsdatum: Öppen tills aktiviteten har ägt rum
Uppdaterad: 2015-07-07 06:00:00

Information

Vi har nu hittat en ny cup istället för Stockholm Summer Games som blev inställd.

Det blir en "kom i form" cup efter sommarledigheten.

Vi har anmält 1 st lag till Forwardcupen i Örebro. Den spelas 7-9 augusti. Vi har anmält oss i F-96 serien för att spela 11-manna. För att hålla nere kostnaderna så kommer vi att bo på ATA-kontoret i Örebro (Södra vägen 12). Där sover vi på luftmadrasser i konferensrummet. Där finns allt vi kan behöva för att få ett trevligt och bra boende.

 Vi kommer att åka fredag fm och kommer hem söndag em/kväll.

Det kommer att kosta 500 kr/tjej, för det får man:

Fria bad på Gustavsviksbadet.

Specialpris på äventyrsbadet (35 kr)

Fri entré till disco (fredag kväll)

Lunch fredag, middag fredag, frukost lördag, lunch lördag, middag lördag, frukost söndag och lunch söndag. Frukost äter vi på ATA-kontoret, resten i skola i Örebro.

Om ni tackar JA (vilket vi hoppas) så sätt in 500 kr på lagkontot på en gång. Skriv vem det kommer från, initialer och Forwardcup. 

Under cupen kommer ledarna (Peter L, Bölan, Fredrik, Stefan A är också med och hjälper oss med transporter och övrigt) ha bilar för att transportera sig i Örebro. Ev behöver vi en bil som skjusar oss på fredagen. Är det någon som kan det hör gärna av er till Peter L.

Vi samlas vid BSK-Bollen Infra P på fredagen den 7/8 kl 08.30 (se till att ni ätit en stadig frukost innan) Lunch äter vi kl.11.00. Packa gärna alla fotbollssaker i BSK-väskan och resten av packningen i en annan väska. Vi kommer åka direkt och äta lunch och därefter direkt till första matchen, så se till att ha koll på fotbollskläderna.

Vi spelar matcher på fredagen kl. 13:00 (Varnhems IF) och 17:00 (Östansbo SK).

På lördagen spelar vi kl. 09:00 (Hässelby) och 14:00 (Skiljebo).

Sedan följer A eller B-slutspel. För dessa tider och även för plan info, se länken ovan.

Förslag på packning:

Fotbollsgrejer (kortbyxor, strumpor flera par, ATA t-shirt flera par, benskydd, matchtröja, fotbollsskor (både gräs och grus), collegeoverallen, knickers, BSK-regnjackan, väskan, vattenflaska)
Regnkläder
Hårsnoddar + hårborste
Duschsaker + handduk + tandborste
Badkläder

Keps.
Skor/tofflor att ha mellan matcherna
Sovkläder
Sovsäck / kudde
Liggunderlag/luftmadrass
Ev mediciner
Solkräm
Kläder att ha på sig när det inte är match

Varma kläder om vädret blir dåligt

Mobiltelefon / MP3

Fickpengar

Svårt att säga hur mycket men bra att ha till mellanmål, dricka, glass, frukt.

 Ev köp av cup-Tshirt. Entré till äventyrsbadet (35 kr).

 

Vi reser i BSK-kläder. Kortbyxor, overall, ATA-tröja.

Har ni frågor så ring.

 

Peter L

070-778 36 36