cover

Boo Hockey Team 08

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Välkommen till Boo Hockey Team 08!

bild

Vi är 26 killar som spelar hockey och har väldigt roligt ihop! Vår ambition är att träna tre-fyra dagar i veckan och vi älskar att spela hockey!

Alla som är födda 2008 är välkomna att dela vår glädje och spela hockey med oss!

Vi välkomnar intresserade att komma och provträna med oss, det skulle vara jättekul att få in fler glada hockeysugna spelare i laget!

Kontakta Marcus Fors, lagledare för Boo HC Team 08.

Roller   Namn   mailadress Telefon
Lagledare Marcus Fors marcus.fors@bizware.se 070-3887499
Huvudtränare Mattias Mikaelsson mattias.mikaelsson@hotmail.com 070-7169937
Tränare Daniel Andersson       danielandersson28@gmail.com 070-3864866
Tränare Jerker Spjuth jerkerspjuth@bredband.net 070-4280253
Tränare Linus Lalinder linus@lalinder.com 070-5292080
Tränare Micael Appelqvist micael.appel@hotmail.com 070-7416619
Materialare   Anders Lanestrand lanestrandsel@gmail.com 073-7471940
Materialare Daniel Svensson daniel.svensson@digitalvision.nu  070-4713865
Materialare Magnus Nilsson magnil73@telia.com 070-7147914
Kassör Anna Hedberg anna.k.hedberg@gmail.com 072-1731558
Sponsoransvarig  Tozer Islercelik tozer@finest.se 070-8212243
Caféansvarig Karin Flodén karin@floden.biz 073-4080104

J18 verksamheten igång!

J18 verksamheten igång!

Då är vår J18 verksamhet äntligen igång och vi vågar påstå att vi har ett av de starkaste ledarteamen i hockeystockholm för J18 lag!Läs mer...

Kategori:

Nyhet

Beställ Boo HC handsken på Länna Sport!

Beställ Boo HC handsken på Länna Sport!

Nu kan du beställa Boo HC handskar på Länna, självklart gröna! Se mer i bifogad fil!Läs mer...

Kategori:

Nyhet

Målvaktshype på Länna Sport!

Målvaktshype på Länna Sport!

Vår samarbetspartner Länna Sport har valt att utveckla satsningen på målvaktsutrustning! Se mer i bifogad fil!Läs mer...

Kategori:

Nyhet

Strategisk samarbete mellan Nacka Hockey & Boo Hockey!

Strategisk samarbete mellan Nacka Hockey & Boo Hockey!

Nacka HK och Boo HC har kommit överens om ett långsiktigt samarbete! Syftet är att säkerställa att kommunen över tid har elitlag från juniornivå samtidigt som vi har verksamheter som skapar möjlighet för så många som möjligt att fortsätta spela hockey.Läs mer...

Kategori:

Nyhet

Boo HC J18 spelar division 1 nästa säsong!

Boo HC J18 spelar division 1 nästa säsong!

Nu har äntligen serieindelningen för säsonge... Läs mer...

Kategori:

Nyhet
Placera dinLägg till en widget här högerkolumn
CupTeam Sportia Cup 2018
Heldag, återkommer med kallelser och spelschema. https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=28489

Kalender

Filtrera
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön

Aktiviteter från: