cover

Boo Hockey Team 08

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Välkommen till Boo Hockey Team 08!

bild

Vi är 26 killar som spelar hockey och har väldigt roligt ihop! Vår ambition är att träna tre-fyra dagar i veckan och vi älskar att spela hockey!

Alla som är födda 2008 är välkomna att dela vår glädje och spela hockey med oss!

Vi välkomnar intresserade att komma och provträna med oss, det skulle vara jättekul att få in fler glada hockeysugna spelare i laget!

Kontakta Marcus Fors, lagledare för Boo HC Team 08.

Roller   Namn   mailadress Telefon
Lagledare Marcus Fors marcus.fors@bizware.se 070-3887499
Huvudtränare Mattias Mikaelsson mattias.mikaelsson@hotmail.com 070-7169937
Tränare Daniel Andersson       danielandersson28@gmail.com 070-3864866
Tränare Jerker Spjuth jerkerspjuth@bredband.net 070-4280253
Tränare Linus Lalinder linus@lalinder.com 070-5292080
Tränare Micael Appelqvist micael.appel@hotmail.com 070-7416619
Materialare   Anders Lanestrand lanestrandsel@gmail.com 073-7471940
Materialare Daniel Svensson daniel.svensson@digitalvision.nu  070-4713865
Materialare Magnus Nilsson magnil73@telia.com 070-7147914
Kassör Anna Hedberg anna.k.hedberg@gmail.com 072-1731558
Sponsoransvarig  Tozer Islercelik tozer@finest.se 070-8212243
Caféansvarig Karin Flodén karin@floden.biz 073-4080104

Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Tis Ons Tor Fre

Aktiviteter från:

TräningLäger Boo Hockey
TräningIntresseanmälan läger i Hallstavik
För att veta hur många som är intresserade av att delta på lägret i Hallstavik den 28-30 september så vill vi att ni svarar på denna intresseanmälan. Vi hoppas att så många som möjligt v
Strategisk samarbete mellan Nacka Hockey & Boo Hockey!
Nacka HK och Boo HC har kommit överens om ett långsiktigt samarbete! Syftet är att säkerställa att kommunen över tid har elitlag från juniornivå samtidigt som vi har verksamheter som skapar möjlighet för så många som möjligt att fortsätta spela hockey.
Nyhet
Boo HC J18 spelar division 1 nästa säsong!
Nyhet
Try Out för BJ (J18) på måndag & onsdag!
Nyhet
Förbjudet att vistas på byggområdet på Björknäs!
Nyhet
Plötsligt händer det - Isoleringen har kommit igång!
Nyhet