cover

Boo Hockey Team 09

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Välkommen till Boo Hockey Team 09

bild

Boo Hockey team 09 består idag av 40 hockeyintresserade tjejer och killar. Vi i lagledningen jobbar med samanhållning, respekt, ”att vara en bra kompis” och att ha kul tillsammans på och utanför isen!

Vi tränar ungefär 3 gånger i veckan och spelar seriespel varannan helg.

Det skulle vara jättekul om flera hockeyintresserade barn vill komma och spela med oss i team 09. Bara att höra av sig till vår lagledare Annica.

Ledarstab

Roll Namn email Telefon
Lagledare
Kassör
Annica Hedman annica.hedman@hotmail.com 070-605 20 66
Tränare Fredrik Bjurhult fredrik.bjurhult@gmail.com 073-338 02 91
Tränare Michael Myrbäck michael.myrback@gmail.com 070-975 52 99
Tränare Kalle Boumedienne kalle.boumedienne@nokas.com
Tränare Lasse Hafgren lars@lhdataservice.se 070-421 20 30
Ass tränare Magnus Pettersson magnus@businessvision.se 070-552 75 32
Ass tränare Björn Edlund bjorn.edlund@junibacken.se 070-877 75 97
Materialare Anders Heintz anders@heintz.org 070-999 29 60
Materialare Mikael Stefansson mikael.stefansson@hm.com 070-796 53 09
Kafeteriaansvarig Therese Friedman therese.friedman@bonava.com
Sekretariatsans. Ragnhild Tell tell.ragnhild@gmail.com

J18 verksamheten igång!

J18 verksamheten igång!

Då är vår J18 verksamhet äntligen igång och vi vågar påstå att vi har ett av de starkaste ledarteamen i hockeystockholm för J18 lag!Läs mer...

Kategori:

Nyhet

Beställ Boo HC handsken på Länna Sport!

Beställ Boo HC handsken på Länna Sport!

Nu kan du beställa Boo HC handskar på Länna, självklart gröna! Se mer i bifogad fil!Läs mer...

Kategori:

Nyhet

Målvaktshype på Länna Sport!

Målvaktshype på Länna Sport!

Vår samarbetspartner Länna Sport har valt att utveckla satsningen på målvaktsutrustning! Se mer i bifogad fil!Läs mer...

Kategori:

Nyhet

Strategisk samarbete mellan Nacka Hockey & Boo Hockey!

Strategisk samarbete mellan Nacka Hockey & Boo Hockey!

Nacka HK och Boo HC har kommit överens om ett långsiktigt samarbete! Syftet är att säkerställa att kommunen över tid har elitlag från juniornivå samtidigt som vi har verksamheter som skapar möjlighet för så många som möjligt att fortsätta spela hockey.Läs mer...

Kategori:

Nyhet

Boo HC J18 spelar division 1 nästa säsong!

Boo HC J18 spelar division 1 nästa säsong!

Nu har äntligen serieindelningen för säsonge... Läs mer...

Kategori:

Nyhet
Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön

Aktiviteter från: