Lagledningen fick sig härlig fredagkväll till livs när de for på div 7D safari. Det föll sig så att två matcher i vår serie spelades samma kväll och -va e väl en bal på slottet- mot div 7 fotboll?

Intrycket av matcherna är väl att det saknas lite leenden,det är  väl anspännt och högljutt på sina håll. Möjligen borde alla ledare och spelare i respektive lag ta i hand på att hjälpa domaren genom sportslighet och en smula vuxet språk, säkert är att helhetsintrycket för alla blir bättre.

Fotbollsmässigt får vi det jobbigt mot en del duktiga lag men vi fortsätter göra vårt bästa och tar en match i taget. Det finns de som lite slarvigt framhåller oss som favoriter i serien, antagligen beror det på missförstånd eller ren okunskap.

Undertecknad konsumerade en el classico igår och mja sådär.... Vid lunch idag söndag intogs en seriepremiär med BP 97:2 och yes där satt den, bra fotboll, entusiasm och spontanitet ger energi inför nya fotbollsutmaningar.

/ Redaktörn.