Bollstanäs SKHerrfotbollBSK Herrfotboll J17
BSK Herrfotboll J17
Screening
| Deltagare | Ja | Nej | Ej svar |
|---|---|---|---|
| Ledare | 0 | 0 | 0 |
| Aktiva | 8 | 20 | 5 |
| Starttid: | tor 21 feb day event |
|---|---|
| Sluttidtid: | day event |
| Kontaktperson: | Thomas Lind |
| Typ av aktivitet: | Viktigt |
| Plats: | UP Center |
| Sista svarsdatum: | Öppen tills aktiviteten har ägt rum |
| Uppdaterad: | 2015-07-07 06:00:00 |
Information
Vi har fått möjlighet att genomföra en så kallad "stor screening" (se info nedan) till reducerat pris om vi genomför den under februari. Blir vi 5 spelare kostar den 700 kr. 10-14 spelare 600 kr och 15 spelare eller fler 500 kr/spelare. Det här vänder sig både till de som har vissa problem i dagsläget som de som vill undvika problem framöver (det blir allt vanligare med problem beroende på snedbelastning och så kallad kompensation när killarna är i en ålder där de utvecklar muskelstyrkan ganska snabbt).
TACKSAM OM NI SVARAR SNARAST!!
Tid bokas individuellt beroende på när ni kan.
Screening 2:
I behandlingsrummet och på träningsytan kontrolleras muskelaktivitet och leder passivt och i rörelse, vi förhör oss om gamla skador samt kontrollerar om dessa begränsar dig i din prestation. Utöver detta kontrolleras balans och koordination.
Vi letar aktivt efter dina svagheter, kompensationer och brister. I "Screening 2" har vi möjlighet att t.ex. rätta till felaktig teknik i din träning samt ge förslag på övningar. Efter genomförd screening erhålls ett screeningprotokoll med "Fynd", "Risker", "Åtgärder" och "Övningar". Liknar ett träningspass och kräver att du är ombytt.

English