cover

Boo Hockey Team 07

Placera dinLägg till en widget här bred yta

BOO HC Team 07

bild

Välkommen till Boo Hockey Team 07

Boo Hockey T07 är föreningens största lag består idag av 40 spelare. Tillsammans med ett stort antal engagerade ledare har vi väldigt kul ihop.

Vår målsättning är att erbjuda en av Sveriges bästa hockeyutbildningar för spelare födda 2007! Vi arbetar med hela laget såväl som med spelarna individuellt. 

Kontakta oss i lagledningen vid eventuella frågor och funderingar.

Vi deltar i år i tre serier. Klicka på länkarna under för att hitta våra matcher.

U11 Grupp 4      U11 Grupp 5      U11 Grupp 6

Kommande aktiviteter

TräningUppstartsläger Boo HC 07
Mer info kommer
Cup"Kom in i matchen" Försäsongscup i Nyköping 2018
"Kom in i matchen"
CupFarsta Hockey Games (A/AA)
https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=27165 Ett lag anmält. Mer info kommer
CupLasse Björn Cup (prel
https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=27182 Har anmält ett lag, har ej fått svar om vi fått plats. Mer info kom
TräningHöstläger Hallstavik
Mer info kommer
CupNordic Youth Trophy U12 2019
https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=27069 Vi har anmält ett lag till Nordic Youth Trophy i Värmland un

Lagledningen Boo Hockey Team 07

Lagledare

Andreas Bauman

bauman@bauman.se

0707 - 16 63 79

Sportchef

Lars Johansson

lars.johansson@didnergerge.se

0707 - 38 62 49

Ekonomiansvarig

Jennie Feuk

jennie.feuk@gmail.com

0733 - 49 11 54 

 

 

 

 

Huvudtränare

Johan Mickelsson

johanmickelsson@hotmail.com

0707 - 15 64 59

Huvudtränare

Kristian Ekeblom

kristian@ekeblom.com

0708 - 97 37 21 

Huvudtränare

Erik Ragnerstam

erik.ragnerstam@jm.se

0734 -32 62 82

Huvudtränare

 Greger Hernborg

greger@clustret.se

0707 - 83 89 89 

Ass tränare

Magnus Ahlström

magnus@rubinbygg.nu

0707 - 31 34 86

Ass tränare

Christian Elnegård

bettan.christian@bredband.net

0730 - 95 83 37

Ass tränare

Stefan Fagerli

stefan@eligoel.se

0704 - 80 09 08

Målvaktsansvarig

Mårten Fredin

marten@fredin.net

0705 - 63 05 58

 Materialare

 Fredrik Lodén

 fredriklodde@hotmail.com

 0704 - 24 15 88

Materialare

Jukka Pekkala

jukka_66@hotmail.com

073 - 432 65 86

Materialare

Johan Englund

johan.englunc@micabmarin.se

 

Sekretariatsansvarig 

Måns Grünberger

mans.grunberger@gmail.com

0707 - 72 31 35 

Kafeteriaansvarig

Jenny Anjou

jenny.anjou@gmail.com

073-509 93 18

Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Tis Ons Tor Fre

Aktiviteter från:

bild

Kontaktinformation

Egen webbplats
http://www.sportnik.com/boohockey07
Kontaktperson
Andreas Bauman
Epost
Mobil
0707166379
Information

Twitter: @boohockey07
Instagram: BooHockey07
Lagmail: boohockey07@gmail.com

Bankkonto:
Clearing 2489 Konto 0399151 Danske Bank
Märk alltid insättningen med spelarens/lagets namn.

Följ Alexander Wennbergs framfart i NHL

Klubbnyheter

Strategisk samarbete mellan Nacka Hockey & Boo Hockey!
Nacka HK och Boo HC har kommit överens om ett långsiktigt samarbete! Syftet är att säkerställa att kommunen över tid har elitlag från juniornivå samtidigt som vi har verksamheter som skapar möjlighet för så många som möjligt att fortsätta spela hockey.
Nyhet
Boo HC J18 spelar division 1 nästa säsong!
Nyhet
Try Out för BJ (J18) på måndag & onsdag!
Nyhet
Förbjudet att vistas på byggområdet på Björknäs!
Nyhet
Plötsligt händer det - Isoleringen har kommit igång!
Nyhet