cover

HSKs målvakter genom tiderna

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Bruksringen 1921 Bruksringen 1923
Fritz Skogman Fritz Skogman
Algot Sjöberg Algot Sjöberg
Edvin Frisk
             
Mellansvenska serien Mellansvenska serien
Div.2 1924-25 Div.2 1925-26
Fritz Skogman Fritz Skogman
Elis Seger Knut Järlund
Algot Sjöberg
Edvin Frisk
             
Mellansvenska serien Allsvenskan 1928-29
Div.2 1927-28 Martin Larsson
Martin Larsson
             
Div.2 Norra 1929-30 Div.2 Norra 1930-31
Martin Larsson Martin Larsson
Rune Gustavsson Axel Selén
             
Div.2 Norra 1932-33 Div.2 Norra 1933-34
Axel Selén Ivar Lundkvist
Fritz Skogman Ale Mjöberg
             
Div.2 Norra 1934-35 Div.2 Norra 1935-36
Ale Mjöberg Ivar Lundkvist
Erik Hammarström Erik Hammarström
             
Div.2 Norra 1936-37 Div.2 Östra 1937-38
Erik Hammarström Erik Hammarström
Rolf Johansson
             
Allsvenskan 1938-39 Div.2 Östra 1939-40
Erik Hammarström Erik Hammarström
Rolf Johansson
             
Div.2 Östra 1940-41 Div.2 Östra 1941-42
Erik Hammarström Erik Hammarström
Isidor Wiig Rolf Johansson
             
Div.2 Östra 1942-43 Div.2 Norra 1943-44
Erik Hammarström Erik Hammarström
Isidor Wiig
Rolf Johansson
             
Div.2 Norra 1944-45 Div.3 1945-46
Erik Hammarström Erik Hammarström
Isidor Wiig Gert Lindblad
             
Div.2 Norra 1946-47 Div.3 Norra 1947-48
Erik Hammarström Erik Hammarström
Gert Lindblad
             
Div.4 Centrala 1948-49 Div.4 Centrala 1949-50
Erik Hammarström Erik Hammarström
Lars Nordström Gert Lindblad
             
Div.3 N. Svealand 1950-51 Div.3 N. Svealand 1951-52
Erik Hammarström Erik Hammarström
Yngve Jansson Yngve Jansson
Karl-Martin Karlsson
             
Div.4 Mellansvenska N. 1952-53 Div.3 N. Svealand 1953-54
Karl-Martin Karlsson Sten Landegren
Lars Landberg Lars Landberg
             
Div.3 N. Svealand 1954-55 Div.3 N. Svealand 1955-56
Sten Landegren Sten Landegren
Lars Landberg Lars Landberg
Olle Bergren
             
Div.3 N. Svealand 1956-57 Div.2 Svealand 1957-58
Sten Landegren Karl-Martin Karlsson
Karl-Martin Karlsson Erik Hammarström
Lars Landberg
             
Div.2 Svealand 1959 Div.3 N. Svaland 1960
Erik Hammarström Hans Hellström
Hans Hellström
             
Div.2 Svealand 1961 Div.3 N. Svaland 1962
Hans Hellström Hans Hellström
             
Div.2 Svealand 1963 Div.2 Svealand 1964
Hans Hellström Hans Hellström
Jan-Erik Nyberg Jan-Erik Nyberg
             
Div.3 N. Svealand 1965 Div.2 N. Svealand 1966
Hans Hellström Lars-Erik Ragnarsson
Lars-Erik Ragnarsson
Kent Linderborg
             
Div.2 N. Svealand 1967 Div.3 N. Svealand 1968
Lars-Erik Ragnarsson Gösta Andersson
Kent Linderborg Lars-Erik Ragnarsson
Örjan Andersson
             
Div.3 N. Svealand 1969 Div.4 Västmanland 1970
Örjan Andersson Örjan Andersson
Leif Brandt Leif Brandt
Hans Hermansson Hans Hermansson
             
Div.4 Västmanland 1971 Div.4 Västmanland 1972
Kent Linderborg Kent Linderborg
Örjan Andersson
             
Div.4 Västmanland 1973 Div.3 V. Svealand 1974
Kent Linderborg Kent Linderborg
Hans Hermansson
Roger Westman
             
Div.3 V. Svealand 1975 Div.3 V. Svealand 1976
Kent Linderborg Kent Linderborg
Hans Hermansson Lars-Inge Johansson
Roger Westman
             
Div.4 Västmanland 1977 Div.3 N. Svealand 1978
Kent Linderborg Kent Linderborg
Björn Tibbling Roger Karlström
             
Div.3 N. Svealand 1979 Div.4 Västmanland 1980
Roger Karlström Kent Linderborg
Lars Bejbom Roger Karlström
             
Div.4 Västmanland 1981 Div.3 N. Svealand 1982
Leif Östman Kent Lindgren
Kent Lindgren Hans Hermansson
             
Div.3 N. Svealand 1983 Div.3 Ö. Svealand 1984
Hans Hermansson Kent Lindgren
             
Div.3 Ö. Svealand 1985 Div.3 V. Svealand 1986
Kent Lindgren Matz Pettersson
Kenneth Pettersson
             
Div.4 Västmanland 1987 Div.3 V. Svealand 1988
Matz Pettersson Matz Pettersson
Lars Tibbling
             
Div.3 V. Svealand 1989 Div.3 V. Svealand 1990
Kent Lindgren Kent Lindgren
Kenneth Pettersson Lars Tibbling
             
Div.4 Västmanland 1991 Div.4 Västmanland 1992
Lars Tibbling Lars Tibbling
Greger Sundqvist Greger Sundqvist
             
Div.4 Västmanland 1993 Div.4 Västmanland 1994
Kenneth Pettersson Kenneth Pettersson
Greger Sundqvist Greger Sundqvist
Daniel Lundberg
             
Div.4 Västmanland 1995 Div.4 Västmanland 1996
Kenneth Pettersson Kenneth Pettersson
Daniel Lundberg Greger Sundqvist
Daniel Lundberg
             
Div.4 Västmanland 1997 Div.4 Västmanland 1998
Kenneth Pettersson Mattias Olsson
Daniel Lundberg Andreas Lindström
Tobias Holmberg
Mattias Olsson
             
Div.4 Västmanland 1999 Div.4 Västmanland 2000
Andreas Lindström Andreas Lindström
Johan Fredriksson Tobias Holmberg
Mattias Henning
Mikael Eriksson
             
Div.4 Västmanland 2001 Div.4 Västmanland 2002
Andreas Lindström Andreas Lindström
Mattias Newzella Patrik Beijbom
Patrik Beijbom
             
Div.4 Västmanland 2003 Div.4 Västmanland 2004
Andreas Lindström Andreas Lindström
Patrik Beijbom Patrik Beijbom
Jonas Thurby
             
Div.5 Västmanland 2005 Div.4 Västmanland 2006
Patrik Beijbom Robert Kneitsch
Patrik Beijbom
             
Div.4 Västmanland 2007 Div.4 Västmanland 2008
Robert Kneitsch Patrik Beijbom
Patrik Beijbom Sebastian Bulleghin
Sebastian Bulleghin
             
Div.4 Västmanland 2009 Div.4 Västmanland 2010
Patrik Beijbom Patrik Beijbom
Sebastian Bulleghin Sebastian Bulleghin
Jonas Persson Viktor Öhlander
             
Div.4 Västmanland 2011 Div.4 Västmanland 2012
Patrik Beijbom Patrik Beijbom
Sebastian Bulleghin Sebastian Bulleghin
Viktor Öhlander Viktor Öhlander
             
Div.4 Västmanland 2013 Div.4 Västmanland 2014
Patrik Beijbom Patrik Beijbom
Viktor Öhlander Viktor Öhlander
Sebastian Bulleghin
             
Div.4 Västmanland 2015 Div.4 Västmanland 2016
Sebastian Bulleghin Viktor Öhlander
Viktor Öhlander Saban Berisaj
Saban Berisaj Thomas Ramsten
Alexander Ljunggren
             
Div.5 Västmanland 2017 Div.5 Västmanland 2018
Viktor Öhlander Viktor Öhlander
Amel Alibasic Alexander Ljunggren
Oliver Tibbling
Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön

Aktiviteter från:

Kommande aktiviteter

TräningTräning
TräningTräning
TräningTräning
TräningTräning
MatcherTräningsmatch
HSK - Skultuna
TräningTräning
VFF
Hallstahem
Bulten Hallstahammar
Mälarenergi
Intra