1703 SM, Jönköping

SM, Jönköping

17-19 mars 2017

GRATTIS alla SM-medaljörer!!!               Samtliga resultat

Herrsingel V35:   Segrare: Mattias Löfgren (Varberg)

Damsingel V35:   Segrare: Cecilia Närfors (Spånga)

Herrdubbel V35:   Segrare: Björn Karlsson(Varberg)/Mattias Löfgren(Varberg)

Damdubbel V35:   Segrare: Wendy Fredriksson(Västerås)/Jenny Kruseborn(Spånga)

Mixeddubbel V35:   Segrare: Björn Sidfalk(Spånga)/Jenny Kruseborn(Spånga)

 

Herrsingel V40:   Segrare: Fredrik Du Hane (Skogås)

Damsingel V40:   Segrare: Fia Strömgren (Sandviken)

Herrdubbel V40:   Segrare: Johan Claussén (Spårvägen)/Fredrik Du Hane (Skogås)

Damdubbel V40:   Segrare: Dora Harfman Bromée (Sollentuna)/Fia Strömgren (Sandviken)

Mixeddubbel V40:   Segrare: Eric Sjöstedt (BMK Aura)/Niloofar Mosavar Rahmani (Norrköping)

 

Herrsingel V45:   Segrare: Ulf Svensson (Sollentuna)

Damsingel V45:   Segrare: Lotten Nilsson (Påvelunds)

Herrdubbel V45:   Segrare: Stefan Edvardsson (Södertälje)/Mikael Nilsson (Spånga)

Damdubbel V45:   Segrare: Lotten Nilsson (Påvelunds)/Ann-Charlotte Ryrman (Onsala)

Mixeddubbel V45:   Segrare: Milan Duvsund (Partille)/Ann-Charlotte Ryrman (Onsala)

 

Herrsingel V50:   Segrare: Stefan Grahn (Ljusdal)

Damsingel V50:   Segrare: Doris Levin (Älmhult)

Herrdubbel V50:   Segrare: Erik Söderberg (Fyrisfjädern)/Gunnar Söderberg (Uppsala Vintage)

Mixeddubbel V50+55:   Segrare: Stefan Grahn (Ljusdal)/Åsa Strindlund (Spårvägen)

Herrsingel V55:   Segrare: Bengt Mellqvist (Idrottsklubben Wega)

Herrdubbel V55:   Segrare: Magnus Ericsson (Partille)/Kent Krants (Falkenberg)

 

Herrsingel V60:   Segrare: Cheddi Liljeström (Sollentuna)

Herrdubbel V60:   Segrare: Olof Andersson (Ljungby)/Håkan Larsson (Ljungby)

Mixeddubbel V60:   Segrare: Cheddi Liljeström (Sollentuna)/Carina Kruseborn (Skogås)

Damsingel V60-V65:   Segrare: Lotten Wengberg (Lugi)

Damdubbel V60-V65:   Segrare: Ewa Carlander (Wega)/Kathryn Gärtner (Spårvägen)

Herrsingel V65:   Segrare: Stefan Ohrås (Fridhems RC)

Herrdubbel V65:   Segrare: Benny Josgård (Partille)/Stefan Ohrås (Fridhems RC)

Mixeddubbel V65:   Segrare: Stefan Ohrås (Fridhems RC)/Kathryn Gärtner (Spårvägen)

 

Herrsingel V70:   Segrare: Bertil Forslund (Arvidsjaur)

Herrdubbel V70:   Segrare: Svend Söndergaard (Göteborgs Badminton Veteraner)/Lars Winberg (Göteborgs Badminton

Arrangörens webbsida:  http://idrottonline.se/BMKWatterstad-Badminton

------------
KLICKA HÄR för HELA INBJUDAN

Utdrag, inbjudan

Badminton Sweden på Facebook!