cover

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Här kommer Resultatet från DM 2013.

 

Resultat   DM Damer A           
1 Maria Hagstedt  Kristallen  DA 601  
2 Anette   Danielsson   Solhöjden  DA 551 6x
3 Maria Carlehed  Upplands-Väsby  DA 551 4x
4 Louise Andersson  Norsborg DA 515  
5 Lisa Dahl  Lindarna  DA 503  
6 Camilla Salkert Lindarna  DA 488  
7 Emma Jarheim  Lindarna  DA 471  
8 Lotta Elebrand Upplands-Väsby  DA 421  
9 Ana Nyby-Christensen   BUS  DA 355  
           
Resultat DM   Damer B           
1 Sofie Hägglöf Upplands-Väsby DB 577  
2 Sussie Englund Lindarna  DB 569  
3 Anna-Leena Haataja Nova DB 494  
4 Jane Qvarnström  Kristallen  DB 465  
5 Camilla Lind Nova DB 453  
6 Ann-Sofie Roos Upplands-Väsby DB 422  
7 Emmelie Egeberg Nova DB 390  
8 Åsa Jacobsson  Norsborg DB 371  
           
Resultat DM   Damer C            
1 Frida Ek Kofod Nova DC 489  
2 Caroline   Dahlström  Norsborg DC 445  
3 Rori   Mäkipää-Funck  Kristallen  DC 408  
4 Camilla Nilsson  Lindarna  DC 398  
5 Sari Nurmi  Norsborg DC 333  
6 Linnéa   Björkqvist  Norsborg DC 327  
           
Resultat DM   Damer D            
1 Anna Blomberg BUS  DD 435  
2 Karina Baard  Kristallen  DD 431  
3 Anna Aring  Mälaren  DD 400  
4 Elisabeth   Bjärkstedt  Kristallen  DD 370  
5 Hagher Sebhatu Upplands-Väsby DD 342  
6 Evelina Sköldehammar Nova DD 341  
7 Lovisa Lindahl  Norsborg DD 324  
8 Christina   Sundström  Upplands-Väsby  DD 313  
9 Beata Siemo  Täby DD 262  
10 Therese Norberg  Kristallen  DD  153  
           
Resultat DM   Herrar A           
1 Alexander   Johansson  Upplands-Väsby  HA 720  
2 Peter Svensson  Upplands-Väsby HA 674  
3 Magnus Hedström  Kristallen  HA 670  
4 Tommy Lindström  Lindarna  HA 635  
5 Conny Nilsson  Norsborg HA 634  
6 Joakim   Haraldsson  BUS  HA 613  
7 Johan Larsson  Kristallen  HA 608  
8 Thomas Andersson  Nova HA 593  
9 Roger Munther  BUS  HA 589  
10 Robert Synnerud BUS  HA 586  
11 Rickard Blomdahl  Norsborg HA 579  
12 Mikael Jonsson  Upplands-Väsby HA 570  
13 John Strindmark  Lindarna  HA 565  
14 Mathias Lööw Upplands-Väsby  HA 547  
15 Peter Zachrisson  Mälaren  HA 546  
16 Claes Kårsell  Täby HA 542  
17 Niklas Andersson  Lindarna  HA 529  
18 Jonny Erlandsson  BUS  HA 519  
19 Adriano Nilsson  Lindarna  HA 498  
20 Stefan   Nowakowski  Norsborg HA 493  
21 Johan Holm  Mälaren  HA 493  
22 Michael   Strömhielm  Täby HA 491  
           
Resultat DM   Herrar B            
1 Mikael Thurfors  Lindarna  HB 619  
2 Shenung Chi Ng  Norsborg HB 606  
3 Patrik Leander  Kristallen  HB 599  
4 Jimmy Hernesten  Kristallen  HB 586  
5 Erik Nilsson  Upplands-Väsby  HB 553  
6 Tommy Törnblom  Mälaren  HB 552  
7 Ernesto Rodriquez BUS  HB 522  
8 Ronnie Ohlsson  Upplands-Väsby  HB 516  
9 Leif Karlsson  Solhöjden  HB 515  
10 Berth Mattsson  Nova HB 510  
11 Jan Karlsson  Mälaren  HB 485  
12 Robin Jakobsson  BUS  HB 482  
13 Tobias Knaerkegaard Nova HB 452  
14 Anders Fougner  Lindarna  HB 439  
           
Resultat DM   Herrar C            
1 Tomas Berglin Täby HC 511  
2 Daniel Hägerbäck  Nova HC 499  
3 Toni Sandelin  Upplands-Väsby  HC 496  
4 Hans Erik   Jacobson  Lindarna  HC 484  
5 Jonny Bohlin  BUS  HC 471  
6 Fredrik Larsson  Täby HC 451  
7 Peter Timgren  Lindarna  HC 450  
8 Björn Zandén  Kristallen  HC 442  
9 Samuel Bergström  BUS  HC 438  
10 David Tärnström  BUS  HC 429  
11 Mats Bergström  Kristallen  HC 418  
12 Mattias Sandell  Upplands-Väsby HC 415  
13 Kasper Lindqvist   Söderström  Norsborg HC 413  
14 Johan Hillborg  BUS  HC 413  
15 Mattias Lindberg Nova HC 406  
16 Stefan   Westerdahl  Norsborg HC 394  
           
Resultat DM   Herrar D           
  Viktor Thelin  Kristallen  HD 458 6x
  Daniel   Pettersson  Nova HD 458 4x
  Bernabe Orellana  Lindarna  HD 414  
  Kaj Hänninen  Norsborg HD 411  
  Toomas Tarkpea Lindarna  HD 405  
  Bo Åhlstedt  Norsborg HD 404  
  Benny Andersson  Upplands-Väsby  HD 399  
  Patrik Ögren  BUS  HD 394  
  Björn Peterzén  Mälaren  HD 394  
  Savo Perovic Lindarna  HD 393  
  Anton Ahlgren   Andersson  Mälaren  HD 391  
  Mika Toivonen  BUS  HD 389  
  Daniel   Gustafsson  Lindarna  HD 386  
  Jonny Hågensen  Norsborg HD 373  
  Edvin Behmer  Täby HD 372  
  Kristoffer   Fransson  BUS  HD 342  
  Johan Sandberg  BUS  HD 334  
  Sebastian Falk  BUS  HD 333  
  Martin Färnström  Upplands-Väsby  HD 316  
  Anders Tysk  Lindarna  HD 297  
  Andreas Hedin  Norsborg HD 294  
           
Resultat DM   Rännklass           
  Mikael Andersson  Norsborg Ränna  682  
  Anna-Lisa   Planholm  Solhöjden  Ränna  645  
           
  Herrar 2m-lag AB 
1 Mikael Andersson  Norsborg  682 1316
Conny Nilsson    634 1316
       
2 Johan Larsson  Kristallen  608 1278
Magnus Hedström    670 1278
       
3 Mikael Jonsson  UV 570 1244
Peter Svensson    674 1244
       
4 Tommy Lindström  Lindarna 635 1200
John Strindmark    565 1200
       
5 Jimmy Hernesten  Kristallen  586 1185
Patrik Leander    599 1185
       
6 Robert Synnerud BUS 586 1108
Ernesto Rodriques    522 1108
       
7 Jonny Erlandsson  BUS 519 1108
Roger Munther    589 1108
       
8 Mathias Lööw UV 547 1100
Erik Nilsson    553 1100
       
9 Peter Zachrisson  Mälaren  546 1098
Tommy Törnblom    552 1098
       
10 Joakim Haraldsson  BUS 613 1095
Robin Jakobsson    482 1095
       
11 Stefan Nowakowski  Norsborg 493 1072
Rickard Blomdahl    579 1072
       
12 Mikael Thurfors Lindarna  619 1058
Anders Fougner    439 1058
       
13 Claes Kårsell  Täby  542 1033
Michael Strömhielm    491 1033
       
14 Niklas Andersson  Lindarna  529 1027
Adriano Nilsson    498 1027
       
15 Johan Holm  Mälaren  493 978
Jan Karlsson    485 978
       
       
Herrar 2m-lag CD
1 Tomas Berglin Täby 511 962
Fredrik Larsson    451 962
       
2 David Tärnström  BUS 429 900
Jonny Bolin    471 900
       
3 Toni Sandelin  U-V 496 895
Benny Andersson    399 895
       
4 Björn Zandén  Kristallen  442 860
Mats Bergström    418 860
       
5 Samuel Bergström  BUS 438 851
Johan Hillborg    413 851
       
6 Bernabe Orellana  Lindarna  414 819
Toomas Tarkpea    405 819
       
7 Kaj Hänninen  Norsborg 411 815
Bo Åhlstedt    404 815
       
8 Kasper Lindqvist Söderström  Norsborg 413 807
Stefan Westerdahl    394 807
       
9 Daniel Gustafsson  Lindarna  386 779
Savo Perovic    393 779
       
10 Peter Timgren  Lindarna  450 747
Anders Tysk    297 747
       
11 Kristoffer Fransson  BUS 342 736
Patrik Ögren    394 736
       
12 Mika Toivonen  BUS 389 722
Sebastian Falk    333 722
       
13 Andreas Hedin  Norsborg 294 667
Jonny Hågensen    373 667
Damer 2m-lag AB 
1 Anna-Lisa Planholm  Solhöjden  645 1196
Anette Danielsson    551 1196
       
2 Maria Hagstedt  Kristallen  601 1066
Jane Qvarnström    465 1066
       
3 Emma Jarheim  Lindarna  471 1040
Sussie Englund    569 1040
4 Camilla Salkert  Lindarna  488 991
Lisa Dahl    503 991
       
5 Maria Carlehed UV 551 972
Lotta Elebrand    421 972
       
6 Åsa Jacobsson  Norsborg 371 886
Louise Andersson  Norsborg 515 886
       
       
Damer 2m-lag CD 
1 Rori Mäkipää-Funck  Kristallen  408 839
Karina Bard   431 839
       
2 Caroline Dahlström  Norsborg 445 772
Linnéa Björkqvist  Norsborg 327 772
       
3 Sari Nurmi  Norsborg 333 657
Lovisa Lindahl  Norsborg 324 657
4 Elisabeth Bjärkstedt  Kristallen  370 523
Therese Norberg    153 523
       
       
       

Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön

Aktiviteter från:

Kommande aktiviteter