cover

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Hej

Här kommer resultaten för DM 2010

Det blev 9 st på prispallen.

Guld till Stefan & Christian

Silver till Susanne, Robin & Ulrik

Dessutom blev det medaljer till 2 mannalagen.

Susanne & Anna, Robin & Stefan.

DM 2010 i Vårby hallen
PlaceringDamer A   
1Emma JarheimLindarna DA650
2Susanne Karlsson BUSDA593
3Anette Danielsson Solhöjden DA542
4Camilla SalkertLindarna DA515
5Susanna Holmgren Lindarna DA467
PlaceringDamer B   
1Maria HagstedtKristallen DB570
2Louise Andersson NAIK DB498
3Emmelie EgebergTorpängen  DB487
4Maria Andersson U-VäsbyDB487
5Sofie HägglöfU-VäsbyDB460
6Sussie EnglundLindarna DB455
7Camilla LindTorpängen  DB451
8Lotta ElebrandU-VäsbyDB449
9Anna Blomberg BUSDB443
10Åsa JacobssonNAIK DB440
11Lisa Dahl Lindarna DB434
12Camilla Nilsson Lindarna DB403
13Anna-Leena HaatajaTorpängen  DB398
14Jane Qvarnström Kristallen DB370
PlaceringDamer C   
1Felicia Holma Kristallen DC492
2Anna Aring Mälaren DC479
3Jessica Pavlov NAIK DC422
4Frida Ek KofoodTorpängen  DC387
5Rori Mäkipää-Funck Kristallen DC382
6Lena Sommargren NAIK DC368
7Susanne Dahlgren Lindarna DC368
8Linnéa BjörkkvistNAIK DC351
9Karina BaardKristallen DC320
10Åsa ÖsterströmU-VäsbyDC251
PlaceringDamer D   
1Agneta Hansson NAIK DD348
PlaceringHerrar A   
1Stefan Hellman BUSHA714
2Tim Johansson U-VäsbyHA682
3Tommy Lindström Lindarna HA652
4Jens Persson Kristallen HA643
5Tomas Andersson Torpängen  HA625
6Peter Svensson U-VäsbyHA616
7Mikael StrandbergBUSHA615
8Lennart Bäck U-VäsbyHA598
9Conny Nilsson NAIK HA591
10Johan Larsson Kristallen HA584
11Roger MuntherBUSHA581
12Mathias LööwU-VäsbyHA562
PlaceringHerrar B   
1Fredrik NordbergKristallen HB646
2Peter Zachrisson Mälaren HB632
3John Strindmark Lindarna HB631
4Joakim Haraldsson BUSHB599
5Hans Erik Jacobsson Lindarna HB595
6Klas Kårsell Täby BWKHB590
7Pettri Tanner NAIK HB588
8Tomas Gabrielsson BUSHB587
9Ernesto RodriquezBUSHB575
10Stefan Nowakowski NAIK HB570
11Berth Mattsson Torpängen  HB569
12Patrik LeanderKristallen HB567
13Tommy FagerbergU-VäsbyHB566
14Johan Holm Mälaren HB561
15Leif Karlsson Solhöjden HB546
16Magnus Hedström Kristallen HB540
17Johan SwahnBUSHB537
18Jan Karlsson Mälaren HB534
19Sebastian Helsing U-VäsbyHB532
20Niklas Andersson Lindarna HB525
21Jouni SalmiKristallen HB517
22Robert SynnerudBUSHB513
23Daniel Andersson U-VäsbyHB501
24Stefan LundstedtKristallen HB490
25Jonny Erlandsson BUSHB490
26Shenung Chi NgNAIK HB485
27Micke ThurforsLindarna HB480
28Rickard Blomdahl NAIK HB473
29Anders FougnerLindarna HB469
30Daniel HägerbäckTorpängen  HB466
31Mats Karlsson Kristallen HB465
32David Tärnström BUSHB465
33Stefan Westerdahl NAIK HB463
34Jimmy HernestenKristallen HB459
35Patrik Nygren BUSHB452
36Tommy Törnblom Mälaren HB443
37Tobias KnaerkegaardTorpängen  HB437
38Samuel Bergström BUSHB423
39Patric Andersson Mälaren HB336
PlacerinHerrar C   
1Mikael Jonsson U-VäsbyHC608
2Sebastiian FrancU-VäsbyHC519
3Jan Rundgren Mälaren HC515
4Peter Timgren Lindarna HC458
5Richard Andersson Kristallen HC450
6Christer Leth Lindarna HC447
7Bernabè OrellanaLindarna HC442
8Johan Solander Kristallen HC428
9Daniel Pettersson Torpängen  HC424
10Mika Toivonen BUSHC419
11Kasper Lindqvist Söderström NAIK HC412
12Daniel Gustafsson Lindarna HC408
13Toomas TarkpeaLindarna HC404
14Johan Sandberg BUSHC403
15Mats Bergström Kristallen HC 394
16Viktor Thelin Kristallen HC392
17Johan HillborgBUSHC389
18Jan-Erik LundwallNAIK HC374
19Mathias LindbergTorpängen  HC352
20Anton Ahlgren Andersson Mälaren HC338
21Sebastian FalkBUSHC334
22Yngve Nilsson U-VäsbyHC324
23Johan Beck-FriisLindarna HC272
24Björn OhlinU-VäsbyHC265
 
PlaceringHerrar D   
1Christian UvnerBUSHD411
2Ulrik HöglundBUSHD340
3Markus LundströmKristallen HD268
ResultatRännspelare   
1Erik Nyström NAIK RÄNNA774
2Robin Savolainen BUSRÄNNA649
3Ejia Löfgren Kristallen RÄNNA551
4Mikael Andersson NAIK RÄNNA539
5Anna-Lisa Planholm KarlssonSolhöjden RÄNNA444

PlaceringHerrar AB 2 mannalag   
1Conny Nilsson NAIK 591 
 Erik Nyström NAIK 7741365
  
2Robin Savolainen BUS649 
 Stefan Hellman BUS7141363
  
3Tim Johansson U-Väsby682 
 Tommy FagerbergU-Väsby5661248
  
4Johan Larsson Kristallen 584 
 Jens Persson Kristallen 6431227
  
5John Strindmark Lindarna 631 
 Hans Erik Jacobsson Lindarna 5951226
  
6Peter Zachrisson Mälaren 632 
 Johan Holm Mälaren 5611193
  
7Tommy Lindström Lindarna 652 
 Niklas Andersson Lindarna 5251177
  
8Ernesto RodriquezBUS575 
 Tomas Gabrielsson BUS5871162
  
9Peter Svensson U-Väsby616 
 Sebastian Helsing U-Väsby5321148
  
10Stefan Nowakowski NAIK 570 
 Mikael Andersson NAIK 5391109
  
11Fredrik NordbergKristallen 646 
 Jimmy HernestenKristallen 4591105
  
12Lennart Bäck U-Väsby598 
 Daniel Andersson U-Väsby5011099
  
13Roger Munther BUS581 
 Robert SynnerudBUS5131094
  
14Joakim Haraldsson BUS599 
 David Tärnström BUS4651064
  
15Rickard Blomdahl NAIK 473 
 Petri Tanner NAIK 5881061
  
16Magnus Hedström Kristallen 540 
 Jouni SalmiKristallen 5171057
  
17Jan Karlsson Mälaren 534 
 Tommy Törnblom Mälaren 443977
  
18Stefan LundstedtKristallen 490 
 Mats Karlsson Kristallen 465955
  
19Micke ThurforsLindarna 480 
 Anders FougnerLindarna 469949
  
20Samuel Bergström BUS423 
 Jonny Erlandsson BUS490913
  
PlaceringHerrar CD 2 mannalag   
1Peter Timgren Lindarna 458 
 Christer Leth Lindarna 447905
  
2Toomas TarkpeaLindarna 404 
 Bernabè OrellanaLindarna 442846
  
3Johan Solander Kristallen 428 
 Mats Bergström Kristallen 394822
  
4Johan Sandberg BUS403 
 Johan Hillborg BUS389792
  
5Kasper Lindqvist Söderström NAIK 412 
 Jan-Erik LundevallNAIK 374786
  
6Sebastian FalkBUS334 
 Mika Toivonen BUS419753
  
7Ulrik Höglund BUS340 
 Christian UvnerBUS411751
  
8Markus LundströmKristallen 268 
 Richard Andersson Kristallen 450718
  
9Daniel Gustafsson Lindarna 408 
 Johan Beck-FriisLindarna 272680

 

Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön

Aktiviteter från:

Kommande aktiviteter