cover

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Nu så är Kristallkulan spelad.

Vi fick 3 st vinnare i från vår klubb. Ett stort Grattis till er.

Roger Munther Klass A

Johan Hillborg Klass D

Anna Nyberg Open

Resultatlista  Kristallkulan  12/5  2013
Klass A
1 Johan Larsson BK Kristallen 605
2 Thomas Andersson SK Nova 526
3 Mikael Andersson Norsborgs AIK 522
4 Mikael Jonsson Upplands Väsby 508
5 Tommy Lindström BK Lindarna 507
6 Joakim Haraldsson BK Bus 502
7 Conny Nilsson Norsborgs AIK 501
8 Peter Svensson Upplands Väsby 480 7X
9 Magnus Hedström BK Kristallen 480 6X
10 Claes Kårsell Täby Bwk 477
11 Alexander Johansson Upplands Väsby 474
12 Robin Savolainen BK Bus 472
13 Robert Synnerud BK Bus 463
14 John Strindmark BK Lindarna 457
15 Mikael Hedlund BK Kristallen 456
16 Martin Jansson BK Kristallen 449
17 Susanne Karlsson BK Bus 447
18 Jens Persson BK Kristallen 444
19 Johan Holm BK Mälaren 437
20 Stefan Hellman BK Bus 420
21 Tomas Gabrielsson BK Bus 408
22 Stefan Nowakowski Norsborgs AIK 396
Klass B
1 Roger Munther BK Bus 574
2 Richard Blomdahl Norsborgs AIK 469
3 Linus Juhlin Upplands-Väsby 467
4 Sheung Chi Ng Norsborgs AIK 446
5 Fredrik Nordberg BK Kristallen 444
6 Niklas Andersson BK Lindarna 431
7 Maria Hagstedt BK Kristallen 416
8 Lisa Dahl BK Lindarna 408
9 Tommy Törnblom BK Mälaren 405
10 Stefan Lundstedt BK Kristallen 397
11 MikaelThunfors BK Lindarna 394
12 Petri Tanner Norsborgs AIK 393
13 Emmelie Egeberg SK Nova 390 8X
14 Peter Zackrisson BK Mälaren 390 7X
15 Louise Andersson Norsborgs AIK 385
16 Andreas Leuving Upplands-Väsby 383 5X
17 Ernesto Rodriguez BK Bus 383 1X
18 Tobias Knaerkegaard SK Nova 376 9X
19 Mats Karlsson BK Kristallen 376 5X
20 Jonny Bohlin BK Bus 357
21 Camilla Salkert BK Lindarna 355
22 Daniel Rosengren Grahn SK Nova 353
23 Berth Mattsson SK Nova 351
24 Jan Karlsson BK Mälaren 348 5X
25 Anna-Lena Hataja SK Nova 348 0X
26 Thomas Berglin Täby Bwk 329
27 Emma Jarheim BK Lindarna 321 4X
28 Hans-Erik Jacobsson BK Lindarna 321 2X
29 Erik Nilsson Upplands-Väsby 311
Klass C
1 Susanna Holmgren BK Lindarna 420
2 Lisa Skårman BK Kristallen 401
3 Sussie Englund BK Lindarna 399
4 Anders Fougner BK Lindarna 391
5 Jimmy Hernesten BK Kristallen 389
6 Therese Persson BK Kristallen 384
7 Johan Solander BK Kristallen 380 4X
8 Patrik Leander BK Kristallen 380 3X
9 Ronnie  Olsson Upplands-Väsby 370
10 Jane Qvarnström BK Kristallen 364
11 Patrik Nygren BK Bus 355
12 Nils-Georg Eriksson SK Nova 353
13 Anna Torngren Täby Bwk 352
14 Camilla Lind SK Nova 350
15 Björn Holmgren BK Lindarna 340
16 PeterTimgren BK Lindarna 337
17 Frida Ek Kofod SK Nova 336
18 Christer Leth BK Lindarna 334
19 Toomas Tarkpea  BK Lindarna 332 3X
20 Åsa Jacobsson Norsborgs AIK 332 1X
21 Samuel Bergström BK Bus 320
22 Mika Toivonen BK Bus 319
23 Daniel Hägerbäck SK Nova 307
24 Jan Rundgren BK Mälaren 304 5X
25 Sara Torngren Täby Bwk 304 4X
26 Stefan Nowakowski Norsborgs AIK 299 4X
27 David Tärnström BK Bus 299 2X
28 Jan-Erik Lundvall Norsborgs AIK 297
29 Mats Bergström BK Kristallen 295
30 Linnea Björkkvist Norsborgs AIK 293
31 Daniel Pettersson SK Nova 285
32 Anna Blomberg BK Bus 283
33 Mattias Lindberg SK Nova 280
34 David Uhlin BK Kristallen 268
35 Bo Åhlstedt Norsborgs AIK 230
Klass D
1 Johan Hillborg BK Bus 382
2 Kasper Lindqvist-Söderström Norsborgs Aik 335 6X
3 Jonny Winberg BK Kristallen 335 2X
4 Rori Mäkipää-Funck BK Kristallen 332
5 Richard Andersson BK Kristallen 325
6 Owe Berg BK Kristallen 320 5X
7 Patrik Ingö Täby Bwk 320 3X
8 Therese Hammarström BK Bus 316
9 Jonny Hågensen Norsborgs AIK 304
10 Christian Uvner BK Bus 302 4X
11 Benny Andersson Upplands-Väsby 302 2X
12 Camilla Nilsson BK Lindarna 295
13 Bernabe Orellana BK Lindarna 294
14 Anneli Andersson BK Kristallen 286
15 Karina Baard BK Kristallen 285
16 Victor Karlsson SK Nova 277
17 Kaj Häninen Norsborgs AIK 276 3X
18 Jakob Lindblom BK Bus 276 2X
19 Yngve Nilsson Upplands-Väsby 272
20 Daniel Gustafsson BK Lindarna 270
21 Lena Sommargren Norsborgs AIK 261
22 Tuija Järvinen BK Bus 242
23 Elisabeth Bjärkstedt BK Kristallen 236
24 Björn Pederzén BK Mälaren 233
25 Agneta Hansson Norsborgs AIK 231
26 Samuel Karlsson BK Kristallen 229
27 Evelina Sköldehammar SK Nova 226
28 Andreas Hedin Norsborgs AIK 205
29 Patrik Öhgren BK Bus 178
Klass E
1 Lovisa Lindahl Norsborgs AIK 295
2 Hagher Sebhatu Upplands-Väsby 277
3 Anna Aring BK Mälaren 276
4 Simon Bernhardsson Täby Bwk 264
5 Brittany Stewart BK Kristallen 253
6 Katarina Prodanovic Norsborgs AIK 251
7 Christina Sundström Upplands-Väsby 243
8 Sebastian Falk BK Bus 237
9 Markus Lundström BK Kristallen 236
10 Marika Clingbjern BK Bus 230
11 Simon Mothander BK Lindarna 222
12 Connie Eriksson BK Kristallen 190
Klass Open
1 Anna Nygren BK Bus 384
2 Niklas Norin BK Kristallen 343
3 Torbjörn Nikolaisen Täby Bwk 303
4 Miriam Epstein Täby Bwk 226
5 Elham Aghababa Täby Bwk 172
.
Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön

Aktiviteter från:

Kommande aktiviteter