cover

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Här kommer resultatlistan för Vårvinden 2014.

Grattis till Anna Nyby Mikael Strandberg & Mika Toivonen. Stefan Snubblade på målsnöret med 1-2 pinnar och Ernesto kom 4:a i respektive klasser.

 

  SLUTRESULTAT AV   VÅRVINDEN 2014         
1 Mikael Andersson  NAIK 533  
2 Mikael   Strandberg  BK BUS  A 507  
3 Alexander   Johansson  UVS BK  A 498  
4 Stefan Hellman  BK BUS 497  
5 Linus Juhlin  UVS BK  A 490  
6 Magnus Hedström  BK Kristallen  A 480  
7 Johan Larsson  BK Kristallen  A 474  
8 Conny Nilsson  Norsborg 468  
9 Susanne Karlsson  BK BUS 458  
10 Tommy Lindström  BK Lindarna  449  
11 Anders Åslund BK Kristallen  A 445  
12 Robert Synnerud  BK BUS  A 438  
13 Joakim   Haraldsson  BK BUS 436  
14 Claes Kårsell Täby BK  A 429  
15 John Strindmark  BK Lindarna  422  
16 Mathias Lööw UVS BK  A 417  
17 Stefan   Nowakowski  Norsborg A 414  
18 Peter Svensson  UVS BK  A 407  
19 Thomas Andersson  SK Nova  A 398  
20 Sheung Chi Ng  Norsborg 395  
21 Mikael Jonsson  UVS BK  A 381  
22 Rickard Blomdahl  Norsborg A 363  
           
1 Susanna Holmgren  BK Lindarna  B 483  
2 Maria Carlehed  UVS BK  B 482  
3 Petri Tanner  Norsborg B 472  
4 Ernesto Rodriquez BK BUS  B 441  
5 Tommy Törnblom  BK Mälaren  B 439  
6 Camilla Salkert  BK Lindarna  B 423  
7 Patrik Leander  BK Kristallen  B 420 5x 12/
8 Johan Holm BK Mälaren  B 420 4x 14/
9 Micke Thurfors BK Lindarna  B 411  
10 Bert Mattsson  SK Nova  B 403  
11 Jimmy Hernesten  BK Kristallen  B 393  
12 Erik Nilsson  UVS BK  B 389  
13 Michael   Strömhielm  Täby BK  B 378  
14 Andreas Leuving  UVS BK  B 375  
15 Lisa Dahl  BK Lindarna  B 374  
16 Sussie Englund  BK Lindarna  B 370  
17 Maria Hagstedt BK Kristallen  B 359  
18 Jan Karlsson  BK Mälaren  B 354  
19 Louise Andersson  Norsborg B 347  
20 Adriano Nilsson  BK Lindarna  B 343  
21 Lotta Elebrand  UVS BK  B 331  
           
1 Mats Karlsson  BK Kristallen  C 489  
2 Emma Jarheim  BK Lindarna  C 468  
3 Toni Sandelin  UVS BK  C 458  
4 Fredrik Larsson  Täby BK  C 437  
5 Ann-Sofie Roos  UVS BK  C 404  
6 Jonny Erlandsson  BK BUS  C 396  
7 Åsa Jacobsson  Norsborg C 379  
8 Anders Fougner  BK Lindarna  378  
9 Thomas Berglin Täby BK  C 375  
10 Patrik Nygren  BK BUS C 371  
11 Rickard   Andersson  BK Kristallen  C 365 6x 10/
12 Camilla Lind SK Nova  C 365 6x 7/
13 Anna-Leena   Haataja  SK Nova  C 362  
14 Christer Leth  BK Lindarna  C 353  
15 Therese Persson  BK Kristallen  C 350  
16 Jane Qvarnström  BK Kristallen  C 346  
17 Emelie Egeberg SK Nova  C 342  
18 Hans Erik   Jacobson  BK Lindarna  C 340 7x 4/
19 Tobias Knaerkegaard SK Nova  C 340 3x 7/
20 Jonny Bohlin  BK BUS C 333  
21 Daniel Hägerbäck SK Nova  C 332 2x 7/
22 Robert Fylling  BK Kristallen  C 332 1x 10/
23 Björn Zandén  BK Kristallen  C 326  
24 Lisa Skårman  BK Kristallen  C 325  
25 Nicklas Norin  BK Kristallen  C 324  
26 Frida Ek Kofod SK Nova  C 318  
27 David Tärnström  BK BUS C 313  
28 Mattias Lindberg  SK Nova  313  
29 Caroline   Dahlström  Norsborg C 312 4x 5 /
30 Therese   Hammarstrand  BK BUS  C 312 3x 7/
31 Kasper Lindqvist   Söderström  Norsborg C 306  
32 Samuel Bergström  BK BUS  C 299  
33 Christian Åström  BK Lindarna  C 298  
34 Jan Erik   Lundwall  Norsborg C 294  
35 Mats Bergström  BK Kristallen  C 293 2x 7/
36 Ronnie Ohlsson  UVS BK  C 293 1x 5/
37 Savo Perovic  BK Lindarna  C 292  
38 Emma   Valkeapää-Eriksson  BK Kristallen  C 276  
39 Peter Timgren  BK Lindarna  C 274  
40 Johan Solander  BK Kristallen  C 269  
41 Björn Holmgren  BK  Lindarna  C 257  
           
1 Anna Blomberg  BK BUS  D 368  
2 Björn Peterzén  BK Mälaren  D 346  
3 Mika Toivonen  BK BUS D 339  
4 Daniel   Pettersson  SK Nova  D 312  
5 Rori Makipää-Funk BK Kristallen  D 309  
6 Toomas Tarpea BK Lindarna  309  
7 Edvin Behmer  Täby BK  D 305  
8 Camilla Nilsson  BK Lindarna  D 298 3x 5/
9 Anna Aring  BK Mälaren  D 298 2x 6/
10 Viktor Thelin  BK Kristallen  D 292  
11 Daniel   Gustafsson  BK Lindarna  D 290  
12 Karina Baard  BK Kristallen  D 286  
13 Jonny Hågensen  Norsborg D 275  
14 Lovisa Lindahl  Norsborg D 274  
15 Jakob Lindblom  BK BUS  D 272  
16 Anton Ahlgren   Andersson  BK Mälaren  D 271  
17 Ann-Marie Trukulja BK Kristallen  D 269  
18 Bo Åhlstedt  Norsborg D 263  
19 Yngve Nilsson  UVS BK  D 257  
20 Linnéa   Björkqvist  Norsborg D 256  
21 Benny Andersson  UVS BK  D 248  
22 Patrik Öhgren  BK BUS  D 243  
23 Evelina Sköldehammar SK Nova  D 232  
24 Lena Sommargren  Norsborg D 210  
           
1 Miriam Epstein  Täby BK  E 329  
2 Andreas Hedin  Norsborg E 296  
3 Elisabeth   Bjärkstedt  BK Kristallen  E 286  
4 Agneta Hansson  Norsborg E 280  
5 Sebastian Falk  BK BUS E 277  
6 Katarina   Prodanovic  Norsborg E 269  
7 Kristian Lindström   Karlsson  Norsborg 248  
8  Brittany Stewart  BK Kristallen  E 247  
9 Christian Uvner  BK BUS E 243  
10 Samuel Karlsson  BK Kristallen  E 227  
11 Hagher Sebhatu UVS BK  E 213  
12 Marika Clingbjern BK BUS E 176  
13 Beata Silemo  Täby BK  E 162  
14 Sari Nurmi  Norsborg E 158  
15 Therese Norberg  BK Kristallen  E 91  
           
1 Hanna Jonsson  Täby BK  open  338  
2 Filip Wedar Täby BK  open  322  
3 Sebastian Ögren  Täby BK  open  270  
4 Roland Palm  Norsborg open  268  
5 Mikael   Pettersson  Norsborg open  208  
           
Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön

Aktiviteter från:

Kommande aktiviteter