cover

Placera dinLägg till en widget här bred yta

Nu så har Höstrusket spelas med många bra Resultat.

Vinnnare i sin respektive klass blev:

Robin, Susanne, Johan H & Anna

Håkan blev 2:a i B klassen

Christian blev 3:a i Open

 

Klass: A
Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Robin Savolainen BK Bus 572    
2 Tim Johansson Upplands-Väsby 570    
3 Mikael Andersson Norsborgs AIK 520    
4 Stefan Hellman BK Bus 518    
5 Thomas Fogelholm Upplands-Väsby 510    
6 Mikael Strandberg BK Bus 505    
7 Conny Nilsson Norsborgs AIK 502    
8 Johan Holm BK Mälaren 486    
9 Roger Munther BK Bus 481    
10 Johan Larsson BK Kristallen 479    
12 Lennart Bäck Upplands-Väsby 472    
13 Peter Svensson Upplands-Väsby 456    
15 Anders Åslund BK Kristallen 449    
16 Ernesto Rodriquez BK Bus 448    
17 Robert Synnerud BK Bus 436    
18 Niklas Andersson Bk Lindarna 434    
19 Martin Jansson BK Kristallen 426    
20 Erik Nyström Norsborgs AIK 417    
21 Therese Backman BK Kristallen 413    
22 Stefan Nowakowski Norsborgs AIK 389    
23 Petter Wrigstad Lindarna 370    
24 Tommy Fagerberg Upplands-Väsby 341    
Klass: B
Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Susanne Karlsson BK Bus 561    
2 Håkan Bygdemark BK Bus 476    
3 Fredrik Nordberg BK Kristallen 459    
4 Jan Karlsson BK Mälaren 435    
5 Joakim Haraldsson BK Bus 432    
6 Mikael Jonsson Upplands-Väsby 425    
7 Eija Löfgren BK Kristallen 421    
8 Jouni Salmi BK Kristallen 420 7 16
9 John Strindmark BK Kristallen 420 6 11
10 Tomas Gabrielsson BK Bus 408    
11 Christer Jansson Mixarna Bk 404    
12 Magnus Hedström BK Kristallen 394    
13 Emma Jarheim Bk Lindarna 393    
14 Rickard Blomdahl Norsborgs AIK 389    
15 Sheung Chi Ng Norsborgs AIK 388    
16 Camilla Salkert Bk Lindarna 385    
17 Berth Mattsson SK Nova 384    
18 Maria Andersson Upplands-Väsby 378    
19 Johan Swahn BK Bus 377    
20 Jimmy Hernesten BK Kristallen 375    
21 Fredrik Jansson BK Kristallen 347    
22 Åsa Jacobsson Norsborgs AIK 304 1 8
23 Joel Brar Mixarna Bk 304 1 6
24 Susanna Holmgren Bk Lindarna 0    
Klass: C
Plats Namn Klubb Resultat Strike Spärr
1 Maria Hagstedt BK Kristallen 482    
2 Pettri Tanner Norsborgs AIK 438    
3 Sebastian Helsing Upplands-Väsby 426    
4 David Tärnström BK Bus 423    
5 Daniel Hägerbäck SK Nova 417    
6 Sussie Englund BK Lindarna 415    
7 Emmelie Egeberg SK Nova 412    
8 Mats Nelson Mixarna BK  394    
9 Inga Elfman Mixarna BK  379 7 7
10 Mats Karlsson BK Kristallen 379 5 10
11 Jonny Erlandsson BK Bus 377    
12 Tommy Törnblom BK Mälaren 376    
13 Edward Fabera Upplands-Väsby 374 7 7
14 Lisa Dahl BK Lindarna 374 4 10
15 Fredrik Rostedt Norsborgs AIK 367    
16 Camilla Lind SK Nova 358    
17 Mikael Thurfors BK Lindarna 354    
18 Patric Andersson BK Mälaren 353    
19 Samuel Bergström BK Bus 352    
20 Jonny Hågensen Norsborgs AIK 351    
21 Sofi Fagernäs Mixarna BK  346    
22 Daniel Andersson Upplands-Väsby 337    
23 Lotta Elebrand Upplands-Väsby 334    
24 Louise Andersson Norsborgs AIK 333    
25 Tobias Knaerkegaard SK Nova 332    
26 Patrik Nygren BK Bus 331    
27 Gun Mellin Mixarna BK  323    
28 Stefan Lundstedt BK Kristallen 322    
29 Jonny Bohlin BK Bus 321    
30 Anna-Karin Bäck Upplands-Väsby 319 2 8
31 Lisa Skårman BK Kristallen 319 1 8
32 Alexander Malm Mixarna BK  317    
33 Stefan westerdahl Norsborgs AIK 315    
34 Kristina Brasch Mixarna BK  307    
35 Conny Gustafsson Norsborgs AIK 279    
36 Birgitta Rosenljung Sundberg Upplands-Väsby 234    
37 Henry Dahlberg Norsborgs AIK 0    
38 Sven-Erik Nyberg Mixarna BK  0    
Klass: D
Plats Namn        
1 Johan Hillborg BK Bus 399    
2 Anna-Lena Haataja SK Nova 341    
3 Mats Bergström BK Kristallen 335    
4 Kasper Lindqvist Söderström Norsborgs AIK 328    
5 Camilla Nilsson BK Lindarna 326    
6 Mathias Lindberg SK Nova 325    
7 Peter Timgren BK Lindarna 324    
8 Sebastian Franc Upplands-Väsby 323    
9 Magnus Karlsson BK Bus 320    
10 Johan Sandberg BK Bus 312    
11 Anneli Andersson BK Kristallen 305 3 7
12 Benny Jägborn Mixarna BK 305 3 6
13 Johan Solander BK Kristallen 303    
14 Nils-George Eriksson SK Nova 302    
15 Christer Leth BK Lindarna 301 3 5
16 Samuel Karlsson BK kristallen 301 3 4
17 Felicia Holma BK Kristallen 297    
18 Johan Beck-Friis BK Lindarna 296    
19 Linnea Björkkvist Norsborgs AIK 293    
20 Richard Andersson BK Kristallen 280    
21 Daniel Pettersson SK Nova 278    
22 Therese Persson BK Kristallen 273    
23 Lars Göran Österberg BK Lindarna 268    
24 Rori Märkipää-Funck BK kristallen 267    
25 Lena Sommargren Norsborgs AIK 265    
26 Lena Kamrin BK Kristallen 259    
27 Yngve Nilsson Upplands-Väsby 258    
28 Mika Toivonen BK Bus 248    
29 Toomas Tarkpea BK Lindarna 230    
30 Victor Carlsson SK Nova 0    
31 Viktor Thelin BK Kristallen 0    
Klass: E
Plats Namn        
1 Björn Ohlin Upplands-Väsby 334    
2 Karina Baard Bk Kristallen 331    
3 Jan-Erik Lundvall Norsborgs AIK 314    
4 Åsa Österstöm Upplands-Väsby 312    
5 Rosita Nordrup BK Lindarna 308    
6 Anton Ahlgren Andersson BK Mälaren 304    
7 Sebastian Falk Bk Bus 303    
8 Anna Aring BK Mälaren 299    
9 Susanne Dahlgren BK Lindarna 298    
10 Liselott Rexner Mixarna Bk 296    
11 Agneta Hansson Norsborgs AIK 282    
12 Daniel Gustafsson BK Lindarna 275    
13 Tina Andersson Bk Bus 239    
14 Jonny Winberg Bk Kristallen 236    
15 Frida Ek Kofod SK Nova 222    
Klass: Open
Plats Namn Klubb Snitt Spärr Strike  
1 Anna Blomberg Bk Bus 356    
2 Tomas Bergling Täby BK 328    
3 Christian Uvner Bk Bus 321    
4 Hampus  Sandberg SK Nova 320    
5 David Persson Täby BK 312    
6 Teresa Wulff Mixarna BK 293    
7 Ulrik Höglund Bk Bus 258    
8 Elisabeth Bjärkeheim BK Kristallen 229    
9 Lovisa Lindahl Norsborgs AIK 212    
Placera dinLägg till en widget här högerkolumn

Kalender

Filtrera
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön

Aktiviteter från:

Kommande aktiviteter