Nu så har Action Jubal spelats.

Det blev 237 spelare från hela Sverige.

Johan Swahn kom 1:a i finalspelet Herrar

                           &

Susanne Karlsson 2:a i finalspelet Damer.

               Ett stort Grattis till er.

Bilder kommer inom kort att läggas in i Bildgalleriet

 

 

Finalspel Damer

 1 Rebecca Tanderyd Warpen Idr.Gym Bollnäs

2 Emma Persson BK Svedina

3 Kristina Brasch Mixarna BK DD

4 Susanna Karlsson BK Bus DA

5 Amanda Skalberg Warpen Idr.Gym Bollnäs

6 Anneli Jacobsen Göinge HIF

7 Catarina Johannesson BK Skoj

8 Camilla Salkert BK Lindarna DB

9 Jenny Nilsson RBU BK DC

10 Sabina Nilsson BK Parant DA

11 Sara Arnesson Lund HIF DB

12 Gun Mellin Mixarna BK DD

Finalspel Herrar

1 Johan Swahn BK Bus HD

2 Mikael Ohlsson BK Skoj HC

3 Emil Ura BK Tranan HB

4 Bengt Schnipka Palmstadens HBK HD

5 Fredrik Rosengren KingCobra Lindesberg

6 Thomas Andersson Norsborgs AIK HB

7 Johan Landgren Lunds HIF HA

8 Magnus Olsson BK Bågen HB

9 Erik Åkerman Bk Piggelin HA

10 JanErik Eriksson Nyköpings BS HC

11 Anders Fougner BK Lindarna HD

 

Finalspel Rännaklass

1 Johan Eriksson HIF FK Lindesberg RA

2 Richard Thunell Behr HIF FK Lindesberg RA 

3 Niklas Johansson Bk Bullerby RB

Kval Damer A

1 Sabina Nilsson BK Parant 770

2 Susanna Karlsson BK Bus 700

3 Emma Persson BK Svedina 673

4 Maria Billgren BK Skoj 635

5 Lena Svanström BK Tranan 634

6 Elina Gustavsson Göinge HIF 630

7 Lena Tulldahl Lunds HIF 629

8 Karin Bengtsson Bk Piggelin 596

9 Carina Johansson HIF Anund 571

Kval Damer B

1 Anneli Jacobsen Göinge HIF 643

2 Sara Arnesson Lunds HIF 620

3 Camilla Salkert BK Lindarna 584

4 Erika Nordström BK Tranan 577

5 Elin Vesterlund Solens IF 575

6 Katarina Evergren BK Skoj 562

7 Eva Sjöbom BK Skoj 536

8 Eva Hilding HIF Anund 518

9 Emma Jarheim BK Lindarna 510

10 Susanne Jönsson BK Piggelin 487

11 Inger Jönsson FIFH (Malmö) 452

12 Sofie Hägglöf UpplandsVäsby/Sigtuna Handikapp BK 448

Kval Damer C

1 Jenny Nilsson RBU BK 606

2 Catarina Johannesson BK Skoj 584

3 Rebecca Tanderyd HIF Anund (anm Warpen) 563

4 Josefin Nilsson HBK Åsen 555

5 Maria Couchér Göinge HIF 541

6 Helena Ericsson Nyköpings BS 536

7 Lotta Elebrand UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK 516

8 Maria Hagstedt BK Kristallen 510

9 Elin Jörnelind Bollnäs BC (anm Warpen) 508 8 9

10 Gunilla Johansson BK Tranan 508 6 13

11 Lisa Dahl BK Lindarna 498

12 Marina Lundevall HIF Anund 495

13 Tuija Järvinen BK Bus 490

14 Jannike Sandström Warpen BK (Idr.gymn.) 487

15 Maria Jönsson Bk Piggelin 478

16 Lisa Björk Motala BF 477

17 Sara Morberg RBU BK 475

18 Lena Wegren BK Piggelin 474

19 Gunilla Fihn BK Tranan 470

20 Cecilia KylingtonStam RBU BK 466

21 Susanne Englund BK Lindarna 463

22 Louise Andersson Norsborgs AIK 452

23 Camilla Bengtsson Lunds HIF 449

24 Sofi Fagernäs Mixarna BK 432

25 Inga Elfman Mixarna BK 429

26 Maria Mannerö Motala BF 404

27 Sara Öggemar Nyköpings BS 403

28 Emelie Kero BK Tranan 389

29 Anna Aring BK Mälaren 381

30 AnnaKarin Bäck UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK 377

31 Sanna Bleckert RBU BK 359

Kval Damer D

1 Gun Mellin Mixarna BK 488

2 Kristina Brasch Mixarna BK 476

3 Amanda Skalberg Warpen BK/Idr.gymn. 461

4 Agneta Andersson BK Tranan 442

5 Wedad Abou Chaaya BK Tranan 438

6 Karin Olsson Bk Piggelin 426

7 Sarah Lundin Mixarna BK 417

8 Margareta Heder BK Tranan 407

9 Anna Stettinius Göinge HIF 406

10 Inger Johansson BK Tranan 404

11 Sabina Svensson BK Skoj 393

12 Jenny Andersson Bk Piggelin 362

13 Annika Landelius BK Tranan 358

14 Pia Johansson Mixarna BK 357

15 Liselott Rexner Mixarna BK 345

16 Maria Ekvall BK Tranan 315

17 Jenny Jönsson Palmstadens HBK 263

 

Kval Herrar A

1 Fredrik Rosengren KingCobra Lindesberg 755

2 Johan Landgren Lunds HIF 738

3 Erik Åkerman BK Piggelin 713

4 Henrik Rosengren KingCobra Lindesberg 706

5 Jens Persson BK Kristallen 691

6 Robin Ljungkvist Götene BK 688

7 Johan Fredrikson FIFH (Malmö) 679

8 Simon Davidsson Ten Pin Club 671

9 Håkan Rylander Motala BF 647

10 Robin Persson Palmstadens HBK 634

11 Lennart Bäck UpplandsVäsby/Sigtuna Handikapp BK 619

12 Conny Nilsson Norsborgs AIK 605

13 Thomas Berglund FIFH (Malmö) 580

14 Tommy Lindström BK Lindarna 559

 

Kval Herrar B

1 Thomas Andersson Norsborgs AIK 778

2 Magnus Olsson BK Bågen 737

3 Emil Ura BK Tranan 699

4 Andréas Åstrand Göinge HIF 687

5 Jacob Rundgren Göinge HIF 675

6 Johan Larsson BK Kristallen 670

7 Mikael Strandberg BK Bus 669

8 Peter Svensson UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK 667

9 Ernesto Rodriguez BK Bus 662

10 Markus Fors Lunds HIF 656

11 John Strindmark BK Lindarna 642

12 Fredrik Karlsson BK Tranan 641

13 Oliwer Enulf BK Piggelin 640

14 Anders Svanström BK Tranan 638

15 Fredrik Stegman FIFH (Malmö) 635

16 Mikael Svensson HIF FK Lindesberg 633

17 Johan Holm BK Mälaren 629 15 13

18 Robert Ivnäs Solens IF 629 12 14

19 Benny Nielsen Lunds HIF 624

20 Jesper Carlsson Lunds HIF 621

21 ClasGöran Johannesson BK Piggelin 616

22 Stefan Hellman BK Bus 615

23 Robert Synnerud BK Bus 613

24 Peter Zachrisson BK Mälaren 609 8 18

25 Lennart Jönsson DHR Landskrona (Vinden) 609 8 14

26 Torsten Danielsson BK Piggelin 609 7 19

27 Tim Johansson UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK 608

28 Patrik Wendell HIF Anund 599

29 Mikael Jonsson UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK 597

30 Stefan Nowakoski Norsborgs AIK 597

31 Thomas Fogelholm UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK 593

32 Andréas Johansson Göinge HIF 588

33 Johan Eriksson Göinge HIF 584

34 Björn Moberg Nyköpings BS 582

35 Roger Munther BK Bus 577

36 Magnus Håkansson Göinge HIF 575

37 Mattias Andersson BK Tranan 571

38 Toni Sandelin UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK 568

39 Per Larsson Bk Piggelin 567

40 Håkan Johansson BK Skoj 565

41 Patrik Forss FIFH (Malmö) 558

42 Emil Oskarsson Motala BF 554

43 Lars Albertsson BK Piggelin 549

44 Mikael Rosberg HBK Åsen 545

45 Mathias Lööw UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK544

46 Tomas Petersén Solens IF 530 7 13

47 Joakim Haraldsson BK Bus 530 4 16

48 Mikael Lundevall HIF Anund 511

49 Mikael Lindström HIF Anund 503

50 Mikael Ljungberg BK Skoj 499

51 Tobias Larsson HIF FK Lindesberg 493

52 Daniel Pettersson Team Enköping (anm Warpen) 428

 Kval herrar C

1 Mikael Ohlsson BK Skoj 651

2 Tommy Fagerberg UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK

624

3 JanErik Eriksson Nyköpings BS 623

4 Lars Bäckström Christinehamns BK 619

5 Anders Linderoth DHR Landskrona (Vinden) 615

6 Jouni Salmi BK Kristallen 611

7 Benny Jonsson Solens IF 601

8 Ronny Nilsson Lunds HIF 598

9 Jerry Hjortsberg Palmstadens HBK 596

10 Niklas Naesström BC Pegasus 574

11 Andreas Svensson BK Bowlinggänget 573

12 Robin Edefell Lunds HIF 571

13 Alexander Berglund BK Tranan 564

14 Jimmy Susi BK Tranan 560 10 11

15 Fredrik Johannesson Göinge HIF 560 9 13

16 Tommy Lundbom Motala BF 558

17 Bertil Ström Göinge HIF 555

18 Hans Erik Jacobson BK Lindarna 550

19 Andreas Edlander BK Tranan 547

20 Per Hansson Göinge HIF 540

21 Mikael Svedberg Solens IF 539

22 Christer Jansson Mixarna BK 537

23 Patrik Ebersson BK Tranan 531

24 Jörgen Bergkvist BK Tranan 520 9 8

25 Martin Jonsson BK Skoj 520 6 15

26 JanOlof Gustafsson BK Tranan 519

27 Kennet Ceder BK Tranan 495

28 Rickard Jarl Lunds HIF 495

29 Mattias Sandell UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK

488

30 Magnus Eisner BK Skoj 484

31 Mattias Bjereke Göinge HIF 479

32 Mattias Nilsson Palmstadens HBK 474

33 Mats Nelson Mixarna BK 471

34 Anders Nilsson Palmstadens HBK 470

35 David Tärnström BK Bus 467 6 10

36 Lars Persson DHR Landskrona (Vinden) 466

37 Pasi Hosio HIF Anund 462

38 Daniel Borg HIF Anund 459

39 Johnny Andersson BK Skoj 448

40 Stefan Westerdahl Norsborgs AIK 446

41 Sebastian Hellsing UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK

434

42 Martin Karlehede BK Skoj 429

43 Erik Hagelberg Mixarna BK 422

44 SvenErik Nyberg Mixarna BK 420

45 Daniel Gullberg BK Piggelin 408

46 Håkan Andersson DHR Landskrona (Vinden) 388

Kval Herrar D

1 Johan Swahn BK Bus 594

2 Bengt Schnipka Palmstadens HBK 579

3 Anders Fougner BK Lindarna 538

4 Jonny Bohlin BK Bus 523

5 Ronnie Ohlsson UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK

522

6 Tommy Törnblom BK Mälaren 516

7 Dan Johansson BK Tranan 514

8 Daniel Andersson UpplandsVäsby/Sigtuna

Handikapp BK

497

9 Sture Alexandersson BK Tranan 495

10 Peter Berg Nyköpings BS 481

11 Peter Timgren BK Lindarna 473

12 Anders Blomqvist Nyköpings BS 466

13 Lennart Karlsson Nyköpings BS 465

14 Erik Hasselquist Mixarna BK 462

15 Peter Wulff BK Skoj 460

16 Jonathan Carlsson BK Tranan 456 6 7

17 Jan Mårtensson DHR Landskrona (Vinden) 456 4 8

18 Johan Sandberg BK Bus 439

19 Krister Knutsson Göinge HIF 434 7 7

20 Christer Leth BK Lindarna 434 2 10

21 Marcus Edvardsson Mixarna BK 420

22 Stefan Lundin Nyköpings BS 419

23 Leif Nordström DHR Landskrona (Vinden) 418

24 Bengt Engström BK Tranan 416

25 Daniel Andrén Mixarna BK 414

26 Kristoffer Nordin Solens IF 407

27 Stefan Paulsson Nyköpings BS 406

28 Kasper Lindqvist  Söderström Norsborgs AIK 396

29 Johan Hillborg BK BUS 392

30 Daniel Gustafsson BK Lindarna 385 3 9

31 Benny Jägborn Mixarna BK 385 1 9

32 Petar Savanovic BK Skoj 375

33 Ola Andersson Lunds HIF 368

34 Mika Toivonen BK Bus 332

35 Patrik Björklund Nyköpings BS 325

Kval Rännklass A

1 Johan Eriksson HIF FK Lindesberg 763

2 Richard Thunell Behr HIF FK Lindesberg 694

3 Kenth Reinelius Eskilstuna HIF 687

4 Robin Savolainen BK Bus 678

5 Louise Vidlund RBU BK 654

6 Erik Nyström Norsborgs AIK 582

7 Thorkel Sundholm HIF Anund 565

Kval Rännklass B

1 Niklas Johansson Bk Bullerby 768

2 Sophia Isaksson HBK Åsen 681

3 Maja Söderström RBU BK 621

4 Mikael Hedlund BK Kristallen 590

5 Karola Klingstedt Nyköpings BS 554

6 Henrik Johnsson BK Tranan 534

7 Markus Lehti BK Skoj 528

8 Mari Sjöholm Göinge HIF 518

9 Tomas Eliasson BK Tranan 467

10 Kenneth Hansson Göinge HIF 444

11 NilsRoland Klingstedt Nyköpings BS 441

Kalender

Filtrera
Tis Ons Tor Fre

Aktiviteter från:

Kommande aktiviteter